2014 yılında Kürük’ten 55 litre ek kaynak alındı

Bingöl’ün içmesuyu ihtiyacını önemli oranda karşılayan Kürüksuyu isale hattından gelen kaynağa 2014 yılında alınan 55 lt/sn ilave kaynak Kürük Köyü’ndeki ana depo üzerinden Bingöl’e aktardı.

 

Kürüksuyu İsale Hattı’ndan Bingöl’e gelen kaynağa Kasım ayında 20 lt/sn ilave kaynak alındı. 2014 yılında toplamda ilave olarak 55 lt/sn su alındı. Çalışmalara başlayan Bingöl Belediyesi’ne bağlı ekipler kaynağı Kürüksuyu İsale Hattındaki ana depo üzerinden Bingöl’e aktardı.

 

Bingöl’ün Karlıova İlçesi Devecik (Kürük) Köyü’nde bulunan isale hattında ilave kaynak arayışlarını sürdüren Bingöl Belediyesi, Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin girişimleri ile olumlu sonuç verdi. Bingöl Belediyesi’ne ait olan ve Kürük Köyü’nde bulunan ana deponun yakınındaki 3 kaynak, Başkan Barakazi’nin girişimleri neticesinde kamulaştırıldı. Belediye ekipleri kaynakları ana depoya ilave etti.

 

Konu hakkında bir değerlendirmede bulunan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Şehrimizin en önemli su kaynaklarından biri olan Kürüksuyu İsale Hattı’ndaki suyu arttırmaya yönelik olarak yaptığımız çalışmalar hamdolsun olumlu netice verdi. Kürük İsale Hattı’ndaki su kaynağından 360 lt/sn su gelmesi gerekirken bu yılki kuraklık nedeniyle 255 lt/sn su geliyordu. Ramazan ayında 15 lt/sn ve 20 lt/sn olmak üzere iki kaynak, ayrıca Kasım ayı içerisinde de 20 lt/sn olmak üzere 3 su kaynağı temin edilmiştir. 2014 yılında toplamda 55 lt/sn su ilave kaynak temin edilmiştir. Bingöl’e hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal