2. Kat Asfalt Sevinci

Bingöl Belediyesi tarafından şehrin dört bir yanında çalışmalar sürdürülürken, Yenişehir Mahallesi Genç Caddesi Telekom Kavşağı ile Hastane Caddesi’nde 2. kat asfalt dökümü gerçekleştirildi. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

 

Bingöl Belediyesi, üstyapı çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen asfalt, kaldırım ve kilitli parke taşı döşeme çalışmaları şehrin muhtelif bölgelerinde tüm hızıyla sürüyor. Çalışmalar kapsamında Yenişehir Mahallesi Genç Caddesi Telekom Kavşağı ile Hastane Caddesi’nde 2. kat asfalt döküldü.

 

Finisher asfalt döküm aracı ile Yenişehir Mahallesi Genç Caddesi Telekom Kavşağı ile Hastane Caddesi’nde Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) olarak dökülen asfalt, silindir ile bastırılıyor.

 

Yenişehir Mahallesi’nde yapımı devam eden üstyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Vatandaşların istek ve taleplerini dinleyen Başkan Barakazi, çalışmalarla ilgili vatandaşlara bilgiler verdi. 2. kat asfalt serimine Belediye Başkan Vekili Halim Sugü, Belediye Başkan Yardımcıları Sabri Alkış ve Ragıp Atala ile Belediye Meclis Üyeleri hazır bulundu.

 

Finisher asfalt serim makinesinin direksiyonuna geçen Başkan Barakazi, ekiplerle birlikte asfalt serimine katıldı.

 

Bingöl Belediyesi; Aşağı Çarşı, Recep Tayyip Erdoğan, Şehit Mustafa Gündoğdu, Yeşilyurt, Yenimahalle ve Mirzan Mahalleleri’nde üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.

 

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, 15 ekip ve yaklaşık 240 personelle üstyapı çalışmalarının devam ettiğini belirterek, Bingöl’ün, üstyapısının bitmesi ile birlikte çok farklı ve güzel bir hale geleceğini söyledi.

 

Çalışmaların hızla devam ettiğini ifade eden Başkan Barakazi, Üstyapı’nın, bundan sonraki nesiller için yapılan bir yatırım olduğunu belirterek, “Altyapı çalışmaları sonrasında 250 kilometre uzunluğunda olan şehir içi yol ağımızı bitümlü sıcak karışım asfalt malzemesi ve kilitli parke taşı ile yeniliyoruz. Hamdolsun 2. kat asfalt çalışmalarımıza başladık. Bunun için Allah’a şükür ediyoruz. 15 cm’lik (sıkıştırılmış hali) plentmiks malzeme üzerine 6 cm’lik (sıkıştırılmış hali) asfalt (BSK) dökümünü gerçekleştirdik. Şuanda 1 kat olarak yaptığımız asfalt üzerine 5 cm’lik (sıkıştırılmış hali) bir tabaka döküyoruz. Yılsonuna kadar üstyapı çalışmalarının büyük bir kısmını bitirmiş olacağız. Kilitli parke taşı ve kaldırım çalışmalarımız devam ediyor. Mahallelerimizdeki yol ve kaldırımları kilitli parke taşı ile döşüyoruz. Ana güzergah yollar BSK asfalt ile kaplanıyor. Üstyapı’nın devam ettiği mahallelerimizde birçok sokak ve caddede toprak işleri, reglaj, bordür işleri, kaldırım dolguları, 8’lik ve 6’lık parke döşeme işlemleri devam ediyor. Çalışmalarımız çok hızlı bir şekilde ilerliyor. Asfalt çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalarımız esnasında vatandaşlarımıza verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz. Sabır ve anlayışları için de teşekkür ediyorum” dedi.

 

Daha güzel bir Bingöl için çalışıyoruz

Üstyapı çalışmaları ile birlikte bütün yollarda kaldırım yapacaklarını dile getiren Barakazi, “Bütün ana yollar ve ara yollara kaldırım yapılacak. Kaldırım çalışmalarının önemli bir kısmını tamamladık. Üstyapı çalışmaları ile birlikte kaldırımsız mahallemiz kalmayacak. Şehrimiz her geçen gün değişmekte, güzelleşmekte ve ilerlemektedir. Amacımız daha modern, güzel ve yaşanılır bir Bingöl için çalışmaktır” diye konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal