170 araca cezai işlem uygulandı

Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yaya yolu ve kaldırım işgalinde bulunan 170 araca cezai işlem uygulandı.

 

Konu hakkında Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, araç sahiplerini kaldırımlara park etmemeleri konusunda daha duyarlı olmaya çağırdı.

 

Kaldırımlardaki araç parklarının, görüntü kirliliğinin yanı sıra kaldırımlara da zarar verdiği, kaldırımların asıl sahiplerinin yayalar olduğuna dikkat çekilen açıklamada, yaya geçişinin engellenmesinin can güvenliğini tehlikeye düşürdüğünün altı çizildi.

 

Kaldırımların yayalara ait olduğu vurgulanan açıklama, engelli, yaşlı ve bebek arabası kullanan yayaların bu konuda daha fazla sıkıntı çekmemesi için herkesin gerekli duyarlılığı göstermesi gerektiği belirtilerek, “Araç sürücüleri, yaya kaldırımları ve yaya geçişlerine araçlarını park etmeleri, mevcut kanun ve yönetmeliklere göre yasal değildir. Genç Caddesi ve İnönü Caddesi üzerinde bulunan yaya geçişi ve engelli rampaları önüne araç parkının yapılmaması için duba vurulmuştur. Yapılan denetimlerde ekipler tarafından yanlış park eden araçların sahipleri önce uyarılıyor, uyarı sonrası araç hala yerinde ise fotoğrafları çekilerek idari yaptırım karar tutanağı düzenlenerek, gerekli cezai işlemler uygulanmaktadır. Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından yaya yolu ve kaldırımları işgal eden 170 araca cezai işlem uygulanmıştır. Bingöl Belediyesi olarak, şehir içerisindeki kaldırımları işgal eden esnafları bu konuda uyarıyoruz. Kaldırımlar yayalara aittir. Vatandaşlarımızın yürüme hakkı engellenmemelidir. Kaldırımları işgal eden esnaflara 5326 sayılı kabahatler kanununa göre ceza yazılacaktır. Malzemelerini kaldırıma çıkaran esnaflar hakkında tutanak tutularak cezai işlem yapılacaktır. Hemşehrilerimizin bu konuda daha itinalı davranmaları önemle rica olunur” ifadelerine yer verildi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal