14 araç, 70 personelle karla mücadele devam ediyor

Bingöl’de etkili olan kar yağışı ile birlikte Bingöl Belediyesi, 14 araç, 70 kişilik ekip ile cadde ve sokaklarda biriken ka

Bingöl’de etkili olan kar yağışı ile birlikte Bingöl Belediyesi, 14 araç, 70 kişilik ekip ile cadde ve sokaklarda biriken karları temizlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Bingöl’de etkili olan kar yağışı ile birlikte Bingöl Belediyesi’ne bağlı ekipler, cadde ve sokaklarda biriken karları temizlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Etkili olan kar yağışı ile birlikte karla mücadele çalışmalarını sürdüren Bingöl Belediyesi’ne bağlı ekipler, ellerindeki kar kürekleri ile cadde kenarlarındaki kaldırımlarda biriken karları temizledi.

 

Bingöl Belediyesi 4 greyder, 6 kepçe, 4 adet damperli kamyon, 70 personel ile şehir içerisinde kapalı olan yol ve kaldırımları açmak için çalışmalarına devam ediyor. Mobilize edilen ekipler, ellerindeki kar kürekleri ile cadde kenarlarındaki kaldırımlarda biriken karları temizliyor.

 

Kar küreme çalışmalarının devam ettiği belirtilen Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü açıklamasında, buzlanma riskine karşı 2 ekiple tuzlama çalışmalarının yürütüldüğü belirtilerek, “Şehrimizi etkisi altına alan yoğun kar yağışının devam ettiği bugünlerde ekiplerimiz özverili bir şekilde çalışmalarını yürütüyorlar. Etkili olan kar yağışı ile birlikte çalışmalarımız devam ediyor. Şehrin değişik noktalarında karla mücadele çalışmaları aralıksız olarak sürdürülüyor. Şehrin bütün mahallelerinde kar temizliği çalışmaları yapılıyor. Kar yağışının etkili olması nedeniyle özellikle ana arterlerin açık tutulması için ekiplerimiz aralıksız çalışmaktadır. Ekiplerimiz 24 saat esasına göre vardiya sistemi ile çalışmalarına devam etmektedir” denildi.

 

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü açıklamasında, son günlerde etkili olan soğuk havaya karşı vatandaşlardan su sayaçlarını korumaları uyarısında bulundu.

 

Yoğun kar yağışının etkili olmasıyla birlikte özellikle çarşı merkezi ve trafiğin yoğun olduğu bölgelerde yol kenarına araç parkı yapılmaması uyarısında bulunulan açıklamada, ulaşımda aksama yaşanmaması için vatandaşların toplu taşıma araçlarının tercih edilmesinin fayda sağlayacağı kaydedildi.

 

Açıklamada, Bölgemizde yaşanan yoğun kar yağışı ve ani rüzgar nedeniyle vatandaşların karbon monoksit zehirlenmelerine karşı tedbirli olmaları istendi.

 

Açıklamada, “Özellikle rüzgarlı günlerde yaşanabilecek faciaların önüne geçebilmek amacıyla dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Soğuk ve rüzgârlı havalarda sobalardan sızan karbon monoksit gazına karşı tedbirli olunuz. Gece yatarken sobaya kömür atmaktan kaçınınız. Kamuoyunu bilgilendirir, saygılar sunarız” ifadelerine yer verildi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal