12 araç, 60 personelle karla mücadele devam ediyor

Hafta başından itibaren Bingöl’de etkili olan kar yağışı ile birlikte Bingöl Belediyesi, 12 araç, 60 kişilik ekip ile cadde ve sokaklarda biriken karları temizlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Etkili olan kar yağışı ile birlikte karla mücadele çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Bingöl Belediyesi’ne bağlı ekipler, şehir merkezinde kapalı olan cadde ve sokaklarda yol açma ve genişletme çalışması başlattı.

 

Bingöl Belediyesi 3 greyder, 5 kepçe, 4 adet damperli kamyon, 60 personel ile şehir içerisinde kapalı olan yol ve kaldırımları açmak için çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca, mobilize edilen ekipler ellerindeki kar kürekleri ile cadde kenarlarındaki kaldırımlarda biriken karları temizledi.

 

Şehir merkezinde biriken karları toparlayıp il dışına nakleden ekipler, kar toplama çalışmalarına devam ediyor.

 

Kar küreme çalışmalarının devam ettiğini belirten Bingöl Belediyesi Basın ve Yayın Koordinatörlüğü açıklamasında, “Şehrimizi etkisi altına alan yoğun kar yağışının devam ettiği bugünlerde ekiplerimiz özverili bir şekilde çalışmalarını yürütüyorlar. Etkili olan kar yağışı ile birlikte çalışmalara başlandı. Şehrin değişik noktalarında karla mücadele çalışmaları aralıksız olarak sürdürülüyor. Şehrin bütün mahallelerinde kar temizliği çalışmaları yapılıyor. Ayrıca kar nedeniyle kapalı olan yolların açılmasının ardından ekiplerimiz cadde ve sokaklarda yol genişletme çalışmaları yapıyor. Ekiplerimiz 24 saat esasına göre vardiya sistemi ile çalışmalarına devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

 

Açıklamada, özellikle çarşı merkezi ve trafiğin yoğun olduğu bölgelerde yol kenarına araç parkının yapılmaması uyarısında bulunularak, etkili olan soğuk havaya karşı da vatandaşların su sayaçlarını korumaları tavsiyesi yapıldı.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal