10 araç, 50 personelle karla mücadele devam ediyor

Bingöl’de etkili olan kar yağışı ile birlikte Bingöl Belediyesi, 10 araç, 50 kişilik ekip ile cadde ve sokaklarda biriken karları temizlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Bingöl’de etkili olan kar yağışı ile birlikte Bingöl Belediyesi’ne bağlı ekipler, cadde ve sokaklarda biriken karları temizlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Şehir merkezinde biriken karları toparlayıp il dışına nakleden ekipler, tüm mahallelerde yol açma genişletme ve kar toplama çalışmalarına devam ediyor.

 

Bingöl Belediyesi’ne bağlı ekiplerin yürüttüğü kar küreme çalışmalarında, özellikle şehirdeki ana arterler başta olmak üzere birçok sokak ve cadde kar kitlesinden temizleniyor. Etkili olan kar yağışı ile birlikte karla mücadele çalışmalarını sürdüren Bingöl Belediyesi’ne bağlı ekipler, ellerindeki kar kürekleri ile cadde kenarlarındaki kaldırımlarda biriken karları temizledi.

 

Bingöl Belediyesi 3 greyder, 3 kepçe, 4 adet damperli kamyon, 50 personel ile şehir içerisinde kapalı olan yol ve kaldırımları açmak için çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca, mobilize edilen ekipler, ellerindeki kar kürekleri ile cadde kenarlarındaki kaldırımlarda biriken karları temizledi.

 

Kar küreme çalışmalarının devam ettiğini belirten Bingöl Belediyesi Basın ve Yayın Koordinatörlüğü açıklamasında, “Şehrimizi etkisi altına alan yoğun kar yağışının devam ettiği bugünlerde ekiplerimiz özverili bir şekilde çalışmalarını yürütüyorlar. Etkili olan kar yağışı ile birlikte çalışmalarımız devam ediyor. Şehrin değişik noktalarında karla mücadele çalışmaları aralıksız olarak sürdürülüyor. Şehrin bütün mahallelerinde kar temizliği çalışmaları yapılıyor. Ayrıca kar nedeniyle kapalı olan yolların açılmasının ardından ekiplerimiz cadde ve sokaklarda yol genişletme çalışmaları yapıyor. Ekiplerimiz 24 saat esasına göre vardiya sistemi ile çalışmalarına devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

 

Bingöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri de, ev ve iş yerlerine ait çatılarda oluşan buz sarkıtlarını, itfaiye aracı merdiveni yardımıyla kürek ve kırıcılarla kırdı.

 

Basın ve Yayın Koordinatörlüğü açıklamasında, son günlerde etkili olan soğuk havaya karşı vatandaşlardan su sayaçlarını korumaları uyarısında bulundu. 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal