Zabıta ve Emniyetten Dilenci Operasyonu

Bingöl Belediyesi zabıta ekipleri ile Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kent merkezinde dilencilere göz açtırmadı.

 

Kalabalığın en çok yaşandığı bölgelerde, cuma namazı öncesi ve sonrasında dilenci çalışması yapan zabıta ile emniyet ekipleri, dilencilere rahat vermedi. Ortak bir çalışma yapan polis ile zabıta ekipleri, dilencileri iş üzerinde yakalayarak bekleyen araçlara bindirdi.

 

Operasyonla yakalanan dilenciler Düzağaç Şehit Murat Şengül Polis Merkez Amirliği’ne götürüldü. Burada kimlik tespitleri yapılan dilencilerin üzerleri arandı.

 

Zabıta ekipleri tarafından dilencilere Kabahat Kanunu’na göre 91 TL cezai işlem uygulandığı bildirildi. Ayrıca Suriye uyruklu olduğu tespit edilen dilenciler, Emniyet Müdürlüğü Pasaport ve Yabancılar Şubesi’ne götürülerek, kimlik tespitleri yaptı. Suriyeli dilencilerin kimlik tespitinden sonra kamplara yerleştirileceği belirtildi.

 

Dilencilere karşı operasyonlarını sıklaştıran Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de destek verdi.

 

Dilencilere yönelik yapılacak operasyonların devam edeceğini belirten Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, vatandaşların daha rahat ve huzurlu günler geçirmesi için bundan sonraki günlerde de bu tür çalışmalara devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 

Bu konudaki şikâyetler için Alo 153 Zabıta veya 2131045 nolu telefondan bu kişi veya kişilerin ihbar edilebileceği bildirildi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal