Yollara hız kesici monte edildi

Bingöl Belediyesi, yaya ve sürücü güvenliği için 68 noktaya hız kesici monte etti.

 

Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından şehrin muhtelif yerlerine hız kesici (kasis) yerleştirildi. Araçların hızlı bir şekilde geçmesini engellemek için kurulan kasisler vatandaşları da memnun etti.

 

Yaya ve araç trafiğini rahatlatmayı hedefleyen Bingöl Belediyesi, cadde ve sokaklardaki kauçuktan yapılı reflektörlü hız kesici kasis sayısını arttırdı. Mahalle aralarında ve yaya geçidine yakın yerlere monte edilen kasislerin, cadde üzerinde bulunan hane sakinleri ve özellikle çocukların güvenliği için büyük önem taşıyor.

 

Konu hakkında bilgi veren Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, şehir merkezinde 68 noktaya hız kesicilerin monte edildiğini ifade ederek, “Şehrimizde araç sayısı giderek artıyor. Şehrin ana arterlerine, trafik yoğunluğunun olduğu cadde ve sokaklarımıza kauçuk malzemeden yapılmış hız kesici kasisler yerleştirdik. Şehir genelinde 68 noktaya kauçuktan yapılı hız kesici yerleştirildi. Sürücülerimizde aşırı hızdan uzak durmalı. Öğrencilerimiz başta olmak üzere, vatandaşlarımızın karşıdan karşıya geçerken dikkatli olmaları kendi yararlarına olacaktır. Amacımız vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak, refah ve huzur ortamı içerisinde mutlu bir hayat sürmelerini sağlamaktır” diye konuştu.

 

Geceleri de aydınlanan hız kesicilerden sürücülerin de memnun olduğu görüldü.

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal