Yetimle beraber olan Allah ile beraber olur

 


“Dünya Yetimler Günü” dolayısıyla Bingöl’deki yetim çocuklar ve aileleri iftar aynı sofrasında buluşturan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi; “Biz yetimlere sahip çıkarsak Allah da bize sahip çıkacaktır. Bizim inancımıza göre yetimle beraber olan Allah ile beraber olur. Yetim baş tacıdır” dedi.

 

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Ramazan ayının 15. Günü olan “Dünya Yetimler Günü” dolayısıyla Bingöl’deki yetim çocuklar ve aileleriyle iftar yemeğinde bir araya geldi.

 

Üçüncüsü bu yıl idrak edilen Yetimler Günü nedeniyle Bingöl Belediyesi tarafından iftar programı düzenlendi. Yetim ve yetim aileleri ile birlikte kalabalık bir katılımın olduğu iftar programında yetimlere “hiçbir zaman yalnız değilsiniz” mesajı verildi.

 

Bingöl Belediyesi tarafından 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü Kardeşlik İftarında bir konuşma yapan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Biz bir yetim peygamberin ümmetiyiz. Bizim inancımızda yetimin ayrı bir yeri var. Kuranda 23 yerde yetim kelimesi geçiyor,  “Bugün burada kardeşlik iftarı düzenlendi. Ramazan bereket ve rahmet ayıdır, Kur’an’ın indiği aydır. Bu çocukları sahiplenmek ve onların geleceğini aydınlatmak içi çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Bingölde sahipsiz yetimimiz kalmasın. Biz yetimlere sahip çıkarsak Allah da bize sahip çıkacaktır. Bu rahmet buluşmalarının önümüzdeki zamanlarda da devam etmesini diliyoruz. Bütün dünyada özellikle şiddetin ve savaşın sardığı ülkelerde nice çocuklarımız yetim kaldı. Hep birlikte yetimlere birer anne kucağı olmak için elimizden geleni yapmalı, onlara destek olmak için gayret sarf etmeliyiz. Yetimlerin maddi imkânlarının karşılanmasının yanı sıra, onların başını okşamak, onların yanlarında olduğumuzu belli etmek en önemli hususların başında geliyor. Yetim kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkalım, onları yalnız bırakmayalım, Bizim inancımıza göre yetimle beraber olan Allah ile beraber olur. Yetim baş tacıdır. Ne mutlu yetimin başını okşayana, önünü açana, eğitimine yardımcı olana. Bu duygularla herkese hayırlı Ramazanlar diliyorum” diye konuştu.

 

İftar programında Başkan Barakazi ve eşi Pervin Barakazi yetim çocuklarla ayrı ayrı ilgilendi. Program, yetimlere çeşitli hediyelerin verilmesinin ardından son buldu.

 

Kardeşlik İftarı programına;  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Vali Yavuz Selim Köşger, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve eşi Pervin Barakazi, Vali Yardımcıları Muhammet Fuat Türkman, Numan Tahir Şimşek, Cevat Gün, Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Burtaşkıray, Ak Parti Bingöl İl Başkanı Yılmaz Seven, Belediye Başkan Vekili Halim Sugü, Belediye Başkan Yardımcısı ile Ragıp Atala, Bingöl İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH) Başkanı Muhittin Gili, Mahalle Muhtarları, Belediye Meclis Üyeleri, Basın mensupları, yetim çocuklar ve aileleri katıldı.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal