YEŞİLYURT’A OTOBÜS HATTI AÇILDI

Başkan Barakazi, belediye mücavir alanı içerisinde olmayan ve ulaşım sorunu yaşayan Yaşamkent Sitesi ile Aşağı Akpınar Köyü’nü (Mezrafaki) kapsayacak şekilde Yeşilyurt Mahallesi’ne hat açtırdı. 7 durağın oluşturulduğu güzergâhta düzenli toplu yolcu taşımacılığı yapılacak.

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, yaptığı açıklamada, ulaşımda sorun yaşayan Yaşamkent sitesi sakinleri ve Yeşilyurt Mahalle sakinlerinin toplu yolcu taşıma talepleri doğrultusunda Yeşilyurt Mahallesi’ne hat verildiğini belirtti.

Yaşamkent Sitesi’nin, belediye mücavir alanı içerisinde olmamasına rağmen vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için hat oluşturduklarını vurgulayan Barakazi, “Bu sitenin yapım ruhsatı ve diğer izinleri İl Özel İdaresi tarafından verildi. Burada İçmesuyu ve kanalizasyon hizmetleri de doğru planlanmamış durumdadır. İl Özel İdaresi’nin sorumluluk alanında olmasına rağmen vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için uğraşıyoruz. Hemşehrilerimizin mağdur edilmemesi adına ulaşım sorununu çözüme kavuşturduk” dedi.

2 kilometrelik güzergâhın 7 farklı noktasında durak oluşturulduğunu ifade eden Barakazi, şunları söyledi: “Özellikle 320 haneli Yaşamkent Sitesi sakinlerinin yoğun bir talebi vardı. Bu hususta site sakinleri, Aşağı Akpınar Köyü ve Yeşilyurt Mahallesi sakinleriyle birkaç kez toplantı yaptık. Vatandaşlarımızın ulaşım sorununu gidermek için Zabıta Müdürlüğümüz ve S.S 18 Nolu Şehir içi Hat Minibüsleri Kooperatifi ortak çalışma yürüterek, güzergah oluşturdu. Yeni güzergâhla birlikte özellikle Yaşamkent Sitesi sakinlerinin ulaşım sorunu çözülmüş oldu. Güzergâhta oluşabilecek olumsuz durumlarda ivedilikle çözülecek. Önümüzdeki süreçte birkaç noktaya bekleme durakları da kurulacak.”

BERDİBEK: “SİTEMİZ ADINA BARAKAZİ’YE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Yaşamkent Sitesi Yöneticisi Ramazan Berdibek, Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin yoğun girişimleri sonucu ulaşım sorunlarının giderildiğini söyledi.

Site sakinlerinin birinci önceliğinin ulaşım olduğunu kaydeden Berdibek, “320 hane ve Bin 200’den fazla nüfusa sahip sitemizin en büyük sorunu giderilmiş oldu. Belediye Başkamızın duyarlığı sayesinde daha kolay bir şekilde ulaşım sağlamış olacağız. Bu doğrultuda ulaşım sorumuzu hasiyetle çözdüğü için Belediye Başkanımız Yücel Barakazi ile birlikte S.S. 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Nurettin Kaya ve Zabıta Müdürlüğü’ne teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MUHTAR ÖNVER: “HİZMET ADINA ATILAN HER ADIMI ÖNEMSİYORUZ”

Yeşilyurt Mahalle Muhtarı Murat Önver ise, Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin mahallenin sorunlarından birine daha eğilim göstererek çözüme kavuşturduğunu söyledi.

8 bini aşkın nüfusun bulunduğu mahalleye verilen hat güzergahını önemli bir hizmet olarak gördüklerini ifade eden Muhtar Önver, şunları söyledi: “Yaşamkent sitesi sakinleriyle birlikte hat talebimizi başkan beye iletmiştik. Özellikle Yaşamkent sitesi sakinlerinin ulaşım mağduriyeti vardı. Başkan bey bizzat kendisi iki kez mahalleye gitti ve vatandaşlarla görüştü ve ulaşım sorununu çözüme kavuşturdu. Yeni oluşturulan güzergahta bir takım eksikliklerin de önümüzdeki süreçte çözüleceğini inanıyoruz. Belediye Başkanımıza, kooperatif yönetimine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Anket

Web sitemizi beğendiniz mi?

Evet
Hayır
Normal