Üstyapı sözleşmesi imzalandı

26 Haziran 2015 tarihinde 19 firmanın katılımı ile ihale edilen Bingöl merkez yol kaplaması yapım işi (Üstyapı) ihalesinin sözleşmesi Bingöl Belediyesi ile Ladin Ağaç Ür. Dnş. Yap. San tic. Aş.- Eren Elek. İnş. Tic. San. Ltd. Şti. ortak girişimi arasında imzalandı.

 

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin, şehrin sorunlarını çözmek için yaptığı çalışmalar sonuç vermeye devam ediyor. Bingöl Belediyesi tarafından ihale edilen Bingöl merkez yol kaplaması yapım işi (Üstyapı) ihalesinin sözleşmesi Bingöl Belediyesi ile ihaleyi alan firmalar arasında imzalandı.

 

Konu ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, ihalenin herkese açık ve şeffaf bir şekilde tamamlandığını ifade ederek, “İhalemizi gerçekleştirdik. Bingöl merkez yol kaplaması yapım işi (Üstyapı)  ihalesinde; komisyon tarafından dosyalar incelendi ve gerekli çalışmalar yapıldı. Yaklaşık maliyetin 18.578.509,94 TL olduğu ihalede, 8.813.993,55 TL bedel ile Ladin Ağaç Ür. Dnş. Yap. San tic. Aş.- Eren Elek. İnş. Tic. San. Ltd. Şti. ortak girişimi aldı. İhale komisyonu tarafından yapılan çalışmalar tamamlandı. İmar sahası içinde bulunan meskun yerler ile, Mirzan, İnalı, Yenimahalle, Şehit Mustafa Gündoğdu, Simani (Şenik Barakaları dahil) Mahallelerinde 04.08.2015 tarihine imzalanan sözleşmeye müteakip yer teslimi yapıldıktan sonra yol kaplaması yapım işi (üstyapı) çalışmalarına başlayacağız. Şehrin yol kaplaması yapım işi (üstyapı) sözleşme imzasından sonra 120 takvim gününde bitirilecek. 3 bin 990 m2 Asfalt Binder Tabakası Yapılması, 11 bin 115 m2 Asfalt Betonu Aşınma Tabakası Yapılması, 360 bin 301 m2 Buhar Kürlü Beton Parke, Kilitli Taş Döşemesi (Yol), 25 bin m2 Buhar Kürlü Beton Parke Kilitli Taş Döşemesi (Kaldırım) dahil olmak Üzere 48 İş Kalemi ihale kapsamında yapılacaktır. Üstyapı çalışmaları şehrimize hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal