Üstyapı çalışmaları devam ediyor

Bingöl Belediyesi tarafından ihale edilen Bingöl merkez yol kaplaması yapım işi (Üstyapı), tüm hızıyla devam ediyor.

 

Bingöl Belediyesi, üstyapı çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen kaldırım ve kilitli parke taşı döşeme çalışmaları şehrin muhtelif bölgelerinde tüm hızıyla sürüyor.

 

Çalışmalarla ilgili bilgiler veren Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Üstyapı çalışmaları kapsamında Yenişehir Mahallesi Maden Sokak’ta daha önceki yıllarda döşenen Arnavut taşları sökülerek yerine kilitli parke taşları döşeniyor. Mirzan Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenişehir Mahallesi ve Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesi’nde kilitli parke döşeme çalışmalarımız devam ediyor. Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesi Galericiler sitesinde reglaj çalışmasını yaptık. Önümüzdeki günlerde yol ve kaldırım çalışmalarını gerçekleştireceğiz” dedi.

 

Çalışmaların hızla devam ettiğini ifade eden Başkan Barakazi, Üstyapı’nın, bundan sonraki nesiller için yapılan bir yatırım olduğunu vurgulayarak, “6 ekip ve yaklaşık 110 personelle şehrimizin muhtelif bölgelerinde ekiplerimiz tarafından üstyapı çalışmaları devam ediyor. Mahallelerimizdeki yol ve kaldırımları kilitli parke taşı ile döşüyoruz. Üstyapı çalışmaları kapsamında mahallelerimizde birçok sokak ve caddede toprak işleri, reglaj, bordür işleri, kaldırım dolguları, 8’lik ve 6’lık parke döşeme işlemleri yapılıyor. İmar sahası içinde bulunan meskun yerler ile, Mirzan, İnalı, Yenimahalle, Şehit Mustafa Gündoğdu, Simani (Şenik Barakaları dahil) yol kaplaması yapım işi (üstyapı) çalışmalarını yapacağız. Üstyapı çalışmaları ile birlikte kaldırımsız mahallemiz kalmayacak. Çalışmalarımız hızla ilerliyor” diye konuştu.

 

Çalışmalardan dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, Belediye Başkanı Yücel Barakazi’ye teşekkür etti.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal