Su abonesi olmayanlar dikkat

Kaçak tüketim yaparak sayaç aboneliği yatırmayanları mercek altına alan belediye, belirlenen şahıslar hakkında yasal işlem başlatacak. Tüm uyarılara rağmen vadesi geçmiş borçlarını ödemeyenler hakkında da icra takibi başlatılacak.

 

Bingöl Belediyesi, su sayacı olmayan, kaçak kullanım yapan ve belediyeye borcu olanlara yönelik uyarılarda bulundu. Sayaç abonesi olmayan vatandaşlar hakkında yasal işlem başlatılacağını bildiren Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü, vadesi geçmiş ve uyarılara rağmen ödenmemiş su, emlak, CTV ve kira borcu bulunan mükellefler hakkında ise icra takibi başlatılacağını duyurdu.

 

Bu tarihlere dikkat

Borcu bulunanların 1 Eylül 2015 tarihine kadar ödeme yapmaları gerektiği belirten açıklamada, işyerlerine yönelik de uyarılarda bulunuldu.

 

Açıklamada, “Borcu bulunan vatandaşlarımızın 01 Eylül 2015 tarihine kadar borçlarını ödemesi gerekiyor. Ayrıca iş yerlerinde akıllı ön ödemeli sayaç kullanmayan esnaflarımızın 15 Eylül 2015 tarihine kadar sayaçlarını değiştirmesi gerektiğini bildirir, vatandaşlarımızın bu konularda hassasiyet göstermelerini önemle rica eder, saygılar sunarız” denildi. 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal