Sorunların Farkındayız!

Mahalle buluşmaları toplantısında konuşan Başkan Barakazi, “tüm mahallelerde olduğu gibi Bahçelievler Mahallesi’nin de sorunlarını giderebilmek için ekip olarak gayret sarf ediyoruz. Bingöl’ümüzün en eski yerleşim yerlerinden biri olan Bahçelievler mahallemizdeki sorunların farkındayız” dedi.

 

Bingöl Valiliği önceliğinde başlatılan ‘Mahalle Buluşmaları’ toplantılarının 10’uncusu Bahçelievler Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

 

Bahçelievler Camii Taziye Evi’nde gerçekleşen ve mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği programda mahalle muhtarı Emine Çakmak, mahalle hakkında Vali Yavuz Selim Köşger’e bilgi verdi.

 

Mahalle buluşmalarını tertip ettiği ve mahalle sakinlerinin istek ve temennilerini dinlediği için Vali Köşger’e teşekkür eden Çakmak; “Böyle önemli bir buluşmayı başlatan Sayın Valime, siz değerli Belediye Başkanıma, kurum müdürlerime, mahallemize gelerek bizlerin sorunlarını, istek ve taleplerini dinlediğiniz için çok teşekkür ediyorum. Hepiniz hoş geldiniz” dedi.

 

BAŞKAN BARAKAZİ: “SORUNLARIN FARKINDAYIZ”

Programda yaptığı konuşmasında tüm mahallelerde olduğu gibi Bahçelievler Mahallesinin de sorunlarını giderebilmek için ekip olarak gayret sarf ettiklerini belirten Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi; “Bingöl’ümüzün en eski yerleşim yerlerinden biri olan Bahçelievler mahallemizdeki sorunların farkındayız. Burada çocuklarımızın oyun oynayabileceği, hemşerilerimizin dinlenebileceği bir park olmadığını biliyoruz. Ancak buradaki binaların aralarının çok sık yapılmasından dolayı maalesef belediye olarak bir park alanı yapabileceğimiz yer yoktu. Zamanında vatandaşlarımız daha çok arsam olsun, daha büyük evim olsun diye binaları yan yana yapmışlar. Bu da ilerleyen zamanlarda sorun olmaya başlamış. Vatandaşlarımızdan yer talebinde bulunduk kimse yanaşmadı ancak belediye olarak bir yer belirledik ve en kısa sürede burada bir park alanı oluşturmayı düşünüyoruz. Çapakçur Vadisi Projesi tamamlanınca mahallemizin de rahatlayacağını düşünüyoruz. Biz Belediye olarak daha güzel bir Bingöl için uğraşıyoruz, sizlerden de bu konuda fedakârlık bekliyoruz. Bizleri böyle güzel bir şekilde ağırladığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

 

“ÇAPAKÇUR VADİSİ’NİN ISLAH EDİLMESİNİ HEPİMİZ İSTİYORUZ”

Muhtarın ve mahalle sakinlerinin dile getirdiği sorunları dinleyen Vali Köşger, programa katılanlara teşekkür ederek; “Güzel bir Bingöl havasında, bizleri güzel bir şekilde ağırladığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Bazen şehirleri daha iyi hale getirebilmek için bazı sıkıntılara katlanmak gerekiyor. Çapakçur Vadisinin ıslah edilmesini hepimiz istiyoruz. Vadinin ıslah edilmesi ile Bingöl’ümüz, çevresine örnek bir il olacaktır.  Bizleri burada güzel bir ortamda misafir ettiğiniz için, hanımefendilerin görüşlerini bizlerle paylaştığı için hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Ramazanın gölgesi üzerimize düştü. Hepinizin Ramazan’ı mübarek olsun. Ramazan’ın memleketimize, milletimize, tüm İslam Âlemine, dünyaya huzur, barış, kardeşlik, esenlik getirmesini diliyorum” dedi.

 

Programa, Vali Yardımcıları Cevat Gün ve Muhammet Fuat Türkman, İl Emniyet Müdürü Süleyman Pamuk, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Bayer, kurum müdürleri ve mahalle sakinleri katıldı.

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal