Sorunlar çözüme kavuşturuldu

Bingöl Belediyesi Başkanvekili Abdulhamit Akarca, ‘Engelliler Haftası’ nedeniyle kentte bulunan engelli derneklerini ziyaretinde yaptığı konuşmada, Bingöl’ün il olduğu 1936 yılından bugüne yapılmayan, çözülemeyen, üretilemeyen işlerin Bingöl Belediyesi tarafından çözüme kavuşturduğunu söyledi.

 

Bingöl Belediyesi Başkanvekili Abdulhamit Akarca, Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şubesi ile Bingöl Tüm Engelliler Derneği’ne ‘Engelliler Haftası’ münasebetiyle nezaket ziyaretinde bulundu.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şube Başkanı Mücahit Korkutata, “Engelliler Haftası’ münasebetiyle derneğimizi ziyarete gelen belediye başkanvekili ve heyetine teşekkür ediyoruz. Engellilerin hak ve kazanımları noktasında yaşanılan sıkıntılar ve alınacak tedbirler konusunda destek bekliyoruz. 10-16 Mayıs engelliler haftası münasebeti ile bir başlangıç olarak kabul ettiğimiz bu günde engelsiz yarınlar temennimiz arasındadır. Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’den tam destek bekliyoruz ve birlikte tüm engelleri kaldıracağımıza inanıyoruz.  Bize verdikleri desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Planlanan çalışmaların hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi en büyük arzumuzdur.  ‘Engelsiz bir Bingöl için’ el ele diyor, sağlık temenni ediyoruz” dedi.

 

Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şubesi ziyaretinde konuşan Bingöl Engelliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı ve Türkiye Sakatlar Konfederasyonu İl Temsilcisi Bahattin Tuz, TUİK verilerine göre Bingöl nüfusunun yüzde 10’unun engelli olduğunu belirterek, engellilerin sürekli hatırlanması gerektiğine vurgu yaptı.

 

Ziyaretinden dolayı başkanvekili Akarca’ya teşekkür eden Bingöl Tüm Engelliler Derneği Başkanı İdris Canlı, “10-16 Mayıs engelliler haftası nedeni ile belediye başkanvekili olan Abdulhamit Akarca'ya derneğimize nezaket ziyaretinde bulunduğu için kendilerine teşekkür ederim. Dava arkadaşımız Sayın Abdulhamit Akarca’nın bu anlamlı günde belediye başkanvekilliğine atanmasından dolayı; Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’ye teşekkür ederim. Allah’ın izni ile Bingöl'de bulunan engelli vatandaşlarımızın zamanla tüm sıkıntılarını atlatacağına canı gönülden inanıyorum. Biz bu yola ‘Sevgi her engeli aşar’ diyerek çıktık. Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi, seçim döneminden önce derneğimize yaptığı ziyarette verdiği sözlerin hepsini yerine getirdi. Desteklerinden ötürü kendisine teşekkür ediyoruz. Bu davamızda bizi destekleyenlerden Allah razı olsun. Bugün de belediye başkanvekilimiz Sayın Abdulhamit Akarca’yla engelliler konusunda yapmamız gerekenleri masaya yatırdık Sağ olsun kendisi bu konudaki eksiklikleri bilen biri olarak bize çözüm önerilerinde bulundu. İnşallah ‘Engelsiz bir Bingöl için’ hep beraber el ele vererek birçok çalışmanın altına imza atacağız. Bingöl Belediyesi’nin bize göstermiş olduğu bu ilgi alakanın aynısını diğer resmi kurum kuruluşlarından ve tüm Bingöl halkından beklediğimizi buradan belirtmek istiyorum” diye konuştu.

 

Yapılan ziyaretlerde ‘Engelliler Haftası’nı kutlayan Belediye Başkanvekili Abdulhamit Akarca, Bingöl Belediyesi’nin engellilerin temel sorunlarını çözüme kavuşturduğunu belirterek, “2016 yılında yapılan yeni binaların engelli girişleri zorunlu hale getirildi. Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi, Bingöl’ün il olduğu 1936 yılından bugüne yapılmayan, çözülemeyen, üretilemeyen işleri 2 yılda çözüme kavuşturdu. Biz engellilerin duası Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’nin üzerinedir. Engelli kardeşlerimizin sorunlarını birbir çözüyoruz. ‘Engelliler Haftanız kutlu olsun, Allah sizlere sağlık, sıhhat ve afiyet versin” şeklinde konuştu.

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal