Sevgi Evleri öğrencilerinden ‘Kutlu Doğum’ programı

Bingöl İl Müftülüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün organizasyonuyla, Sevgi Evleri'nde kalan çocuklar tarafından Kutlu Doğum Haftası nedeniyle program düzenlendi.

 

İl Müftülüğü ile Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Sevgi Evleri Çocuk Yuvası’ndan kalan çocuklar tarafından “Kutlu Doğum Haftası” münasebetiyle bir etkinlik düzenlendi. Sevgi Evlerinde kalan çocukların sahne aldığı program büyük ilgi gördü.

 

Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger’in eşi Fatma Köşger ve Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin eşi Pervin Barakazi, Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Burtaşkıray, İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Şemsettin Aydoğdu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcıları Hasan Baylas, Nizamettin Doğu, Kuruluş İdarecileri, Personelleri ile vatandaşlar ve çocuklar katıldı.

 

Peygamber Efendimizin dünyaya gelişinin 1445’inci yıl dönümü sebebiyle gerçekleştirilen program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

 

Sevgi Evleri Çocuk Yuvası’ndan kalan öğrencilerinin performanslarını sergiledikleri kutlu doğum programında okunan dua, şiir ve ilahilerin ardından Eb-u Şahap konulu tiyatro gösterisi sunuldu.

 

Sevgi Evleri Çocuk Yuvası’ndan kalan öğrencilere çeşitli hediyelerin verildiği program, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal