ŞEMO HATTI YENİLENİYOR

Bingöl Belediyesi, Şemo ile Kürük isale hatlarını bakım ve onarımdan geçiriyor.  40 yıllık asbest borulardan arındırılacak olan şemo hattı, hem daha hijyen hale gelecek hem de suyun miktarında önemli artış sağlanacak.

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Fen İşleri Müdürlüğünce Şemo deresinde yürütülen içme suyu hattı çalışmalarını yerinde inceledi.

İçmesuyu hattı, depo bakımı, hazne yenileme, dere ıslah ve vana değişim çalışmalarını etraflıca inceleyen Barakazi, çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı.

40 YILLIK BORULAR YENİLENİYOR

Burada açıklamalarda bulunan Barakazi, Şemo deresinde bulunan içme suyu hattının tamamen yenileneceğini söyledi.

40 yıllık asbest boruların polietilen borularla yenileneceğini vurgulayan Barakazi, “35-40 yıllık olan şemo hattı asbest borulardan arındırıp daha hijyen polietilen borularla değiştiriliyor. Toplama  kaptajları, ana depo terfi merkezi, su motorları, elektrik aksamları ve su haznelerini yeniliyoruz.  Çalışmaların tamamlanmasıyla içmeyumuz daha hijyen koşullarda depoya aktarılacak. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte sanayide 20 litre akan suyumuz, saniyede 45 litreye ulaşacak” dedi.

KÜRÜK HATTINDAKİ VANTUZ VE TAHLİYELER YENİLENİYOR

Şemo hattındaki çalışmalara eş zamanlı olarak Kürük isale hattında da çalışmaların yürütüldüğünü ifade eden Barakazi, 222 metrelik yeni hat ve vana odası yapılacağını söyledi.

Çalışmalar kapsamında  49 vantuz ve tahliyeler yenileneceğini kaydeden Barakazi, şunları söyledi: “Kürük isale hattı komple gözden geçiriliyor. Bu kapsamda toprak dolgu altında kalan kısım yenileniyor. Şemo ve Kürük isale hatlarındaki çalışmaların tamamlanmasıyla suyumuzu hem emniyete almış olacağız hem de miktar ve kalitesinde artış sağlamış olacağız.”

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal