‘’SAKARYA'DAN BİNGÖL'E GÖNÜL KÖPRÜSܒ’

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Belediyemizin düzenlediği  ‘Sakarya'dan Bingöl'e Gönül Köprüsü’ iftar programında Partililer ve vatandaşlar ile bir araya geldi.

Sakarya'dan Bingöl'e Gönül Köprüsü’ programını nedeniyle Bingöl’e gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, iftarda partililer ve vatandaşlar ile bir araya geldi.  Belediyemizin düzenlediği iftar programında Bingöl’den ve kültüründen her zaman hükümet olarak memnun kaldıklarını ifade eden Bakan Tüfenkçi, Bingöllülere teşekkür etti.

İftar Programı sonrasında Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Vali Yavuz Selim Köşger, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Belediye Başkanımız Yücel Barakazi ve beraberindekiler şehit ailelerine ziyarette bulundu. İlk olarak Nisan ayında Bingöl’ün Genç ilçesi Döşekkaya Köyü Ziyarettepe bölgesinde icra edilen operasyon kapsamında çıkan çatışma sonucu şehit olan güvenlik korucusu Mansur Salcan’ın ailesini ziyaret etti. Şehit ailesiyle bir süre sohbet eden Bakan Tüfenkci, daha sonra geçtiğimiz yıl Fırat Kalkanı Harekâtı operasyonu kapsamında şehit düşen Astsubay Muhammed Koşan’ın ailesini ziyaret ederek şehit babası Abdullah Koşan’a taziye dileklerini iletti.

Kılınan teravih namazı sonrasında heyetle beraber Genç Caddesi üzerindeki işletmeler ve Ramazan Sokağı gezilerek esnaf ziyareti gerçekleştirildi.

 

Bingöl’ün kadim medeniyetlerin şehri ve şifa şehri olduğunu dile getiren bakan Tüfenkçi, bu anlamıyla Bingöl’de bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğu ifade eden Bakan Tüfenkçi, "Ramazan rahmet, bereket ayı, tevazu ayı ümmet ayıdır. Ramazanda muhasebe yapmak önemlidir. Kendimizle malımızla ve bir senenin hesabını yaparız. Dolayısıyla esasında bu aylarda bizler de hükümet olarak bu hesabı yapmak zorundayız diye düşünüyorum. Ramazan zahmetin rahmete dönüştüğü bir ay dolayısıyla bizim rahmeti paylaşmak sofraları, derdimizi ve en önemlisi gönülleri paylaşmak çok önemli sadece maddi değil manevi güzelliklerle, dostlukları muhabbetleri paylaşmak istiyoruz. Her daim bir şeyi vesile kılarak istişare ediyoruz. Sizlerin fikirlerini önemsiyoruz ve sizlerin özellikle de sağduyulu STK’larımızın ve iş dünyamızın bizlere önerdiği görüşleri dikkatle dinliyoruz. Türkiye gerçekten bir yandan insanlarının refah düzeyini yükseltmek için uğraşırken bir yandan da FETÖ, PKK, DEAŞ gibi terör örgütleriyle uğraşmakta adeta bu örgütler bölgesel ihale almış gibi Türkiye üzerinde hesaplar yapmakta bölge güçlerinin taşeronluğuna gönüllü olarak soyunmaktadır. Maalesef ramazan ayında da terörle mücadelemizde şehitler veriyoruz bu vesileyle bütün şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazilerimize uzun ömürler yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. İslam coğrafyası sancılı günler yaşıyor. Ağır bir imtihandan geçiyoruz yüzyıllardır barışın adresi olan bu coğrafya maalesef günümüzde acıyla terör gerilimle ve yıkımla anılıyor. Binlerce yıllık İslam medeniyetine ev sahipliği yapmış bu coğrafya rahmet yüzünü göstermesi gerekirken, gerçekten sömürü düzeninin oyuncağı olmuş vaziyette, kardeşin kardeşe kırdırıldığı bir coğrafya haline gelmiş. İşte tam da böyle bir coğrafyada Türkiye güçlü olmak zorunda Türkiye ayakları üzerinde durmak zorunda Türkiye yerli ve milli istikamette yürümek zorunda ve Türkiye gücüyle varlığıyla mazlumların, mahrumların, yetimlerin umudu olmaya devam etmek zorunda bütün dertleri de gerçekten Türkiye’yi zayıflatarak bölmeye ve parçalamaya yönelik oyunların sahnelendiği ve bu noktada bizim her daim uyanık olmamız kendi insanlarımıza sahip çıkarak yetiştirdiğimiz insanlarla yerli ve milli duruşu gösterecek insanlara sahip olarak bu coğrafyaya sahip çıkmamız gerekiyor. Bu coğrafyanın bağımsızlığı Anadolu topraklarının özgürlüğü bütün İslam coğrafyasında da hem heyecan hem de umut sergiliyor ve biz bu umudu boşa çıkarmamak zorundayız. Onun için de gece gündüz demden çalışmak, koşturmak her nerede bulunuyorsak en iyisini yapmak zorundayız. Bizler kimliğimizin ve inancımızın gerektirdiği, medeniyetimizin gerektirdiği tevazuyu göstermek zorundayız. Gidecek daha çok yolumuz var. Söyleyecek çok sözümüz var. Özellikle birliğimizi, beraberliğimizi, istikrarımızı koruduğumuz sürece Türkiye daha birçok başarılara imza atacak. 

 

Bu vesileyle, özellikle bu sofrada bizleri bir araya getiren Belediye başkanımıza ve yönetimimize tekrar teşekkür ediyorum. Katılımlarınızdan ve katkılarınızdan dolayı siz değerli katılımcılara teşekkür ediyorum Ramazan Bayramınızı ve Kadir gecenizi de şimdiden tebrik ediyorum." dedi.

 

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal