Ptt Kavşağının İsmi ‘15 Temmuz Direniş Meydanı’ Olarak Değişecek

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, binlerce vatandaşın demokrasiye sahip çıktığı alan olarak sembol haline gelen PTT Kavşağı’nın isminin ‘15 Temmuz Direniş Meydanı’ olarak değiştirileceğini söyledi.

 

Başkan Barakazi, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişiminin ardından PTT kavşağında demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara hitap etti.

Darbe girişimin 16’ıncı gününde halkın demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmaya devam ettiğini belirten Barakazi, tüm Bingöllülere gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.

Darbe girişiminde bulunan cuntacıların halkı hesaba katmadığını vurgulayan Başkan Barakazi, “Onlar sandılar ki Recep Tayyip Erdoğan yalnız başına küçük bir grupta birlikte ülkeyi yönetmeye çalışıyor. Onlar Recep Tayyip Erdoğan’ın toplumun tüm kesimlerinde bu kadar gönülden, bu içten sevildiğini ya bilmiyorlardı yada bilmediklerinden dolayı bunu hesaba katamadılar. Ülkemizi bölmeye çalışan, terör örgütü FETÖ’nun maşası haline gelen, yediği ekmeye , sahip oldukları imkanlara ihanet edenlere bir kez daha yazıklar olsun diyoruz. Devletimiz, bu ihanet çetesini tek tek yakalayıp kodese tıktı ve bunların hepsine yaptıkları ihanetin hesabını soruyor ” dedi.

DEMOKRASİ NÖBETLERİ RESMİ MİTİNG ALANINDA TUTULUYOR

Konuşmasında kimi çevrelerin sistemli olarak dillendirdiği ‘Demokrasi nöbeti AK Parti binası önünde tutuluyor’ söylemlerini eleştiren Başkan Barakazi, programın kentin resmi miting alanı olan PTT kavşağında düzenlendiğini vurguladı.

Başkan Barakazi, “Toplum içerisinde hala bu olayın ciddiyetini kavramamış, anlayamamış, bu konuda hala şüpheli olan, tereddütte olan bir takım insanlar bu toplumun kalbine vesvese vermeye çalışıyorlar. Diyorlar ki, demokrasi nöbeti neden AK Parti binası önünde tutuluyor. Bizler bu durumu defalarca buradan izah ettik. Her gün attığımız mesajlarda, yaptığımız duyurularda halkı AK Parti binası önüne değil, PTT kavşağına davet ettik. Bu hususu anlamak istemeyenlere soruyorum, burası Bingöl’ün resmi miting alanı değil mi? Her seçim döneminde bütün siyasal partiler mitinglerini burada yapmıyor mu? Ben bir kez daha tüm kesimlere sesleniyorum, siyasi fikriniz, mezhebiniz, meşrebiniz ne olursa olsun buraya gelin ve dik duruşunuzu sergileyin. Halkın darbeye karşı gösterdiği direnişe güç katın” dedi.

PTT KAVŞAĞININ İSMİ DEĞİŞECEK

Konuşmasında PTT kavşağının isminin ‘15 Temmuz Direniş Meydanı’ olarak değiştirileceğini müjdeleyen Başkan Barakazi, şunları söyledi: “Bingöllülerin sesine kulak vererek, buranın adını değiştireceğiz. PTT kavşağı olan meydanın adını, ilk fırsatta ‘15 Temmuz Direniş Meydanı’ yapacağız. Ben bir kez daha ilk günden beri gündüz işine, akşamları demokrasi nöbeti tutan bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal