Proje ekibine tüm engelli dernekleri dahil edildi

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, proje ekibini ziyaret ederek çalışmalar hakkında Proje ekibi temsilcisi Cuma Karaarslan’dan bilgi aldı. Başkan Barakazi, Proje ekibine Bingöl’deki tüm engelli derneklerini dahil ettiklerini ifade etti.

 

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin seçim döneminde projeleri arasında yer alan ‘Belediye Proje Ekibi’ faaliyetlerine devam ediyor. Başkan Barakazi’nin talimatları doğrultusunda kurulan proje ekibi yerli ve yabancı fonların belediyeye aktarılması amacıyla proje üretecek.

 

Bingöl Belediyesi Proje Ofisini ziyaret eden Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Proje ekibi eğitimlerini ve proje çalışmalarını yürüten Cuma Karaarslan’dan bilgi aldı.

 

Proje ekinin çalışmalarına devam ettiğini belirten Karaarslan, “Kendi insan kaynaklarımız ile yerel sorunların aşılmasına katkı sunmak üzere belediyemiz bünyesinde Belediye Başkanımız Yücel Barakazi’nin destekleyici ve ortak kılan anlayışına binaen kurulması ve kurumsallaşması önemli sorumluluklar almamıza neden olmuştur. Proje birimleri ve alt ölçek planları kapsamında kadrolar oluşturuldu. Bu alanda eğitim ve fiziki mekan desteği ile belediyemiz kurumsal bir proje birimi ile yoluna devam etmektedir. Proje kapsamında Engelli Derneğimiz, İşitme Engelli Derneğimiz, Görme Engelli Derneğimiz ile birlikte il etapta acil ve çözüm isteyen bayanlarımıza yönelik faaliyetlerimiz olacaktır. Bu nedenle tüm engelli derneklerimizle bir araya gelinerek üyeleri ve toplumun diğer kesiminde üye olmayan tüm engellilerin belirlenmesi ve bunların ihtiyaçları üzerinde istişare yaparak belediyemiz çalışma programlarını hazırladık” dedi.

 

Yapılacak çalışmaların hedef kitleler ile tartışılarak olgunlaştırılacağını ifade eden Başkan Barakazi, “Bu kapsamda kamu yararı sağlayan her çalışmayı harekete geçirmeyi hedefliyoruz. Bunun için bilgi ve beceri kapasitemizi arttırarak dışa bağımlılığı azaltacak ve teknik personelimizle önemli atılımlar gerçekleştireceğiz. Bu ekibi önemsiyorum. Proje Ofisi’nin önemli çalışmalar yapılmasını bekliyorum” diye konuştu.

 

Proje ekibine Bingöl’deki engelli derneklerini dahil ettiklerini ifade eden Barakazi, “Bingöl’deki engelli derneklerimizi de proje ekibimize dahil ettik. Bingöl Tüm Engelliler Derneği, İşitme Engelliler Derneği ile Görme Engelliler Derneği Projeye dahil edilerek çalışmalar devam etmektedir. Bingöl’de dezavantajlı bayanlar, engelli ve engelsiz bayanlar olmak üzere yerel motifli ürünlerin üretilmesi ve pazarlanması merkezinin oluşturulması amacıyla Tasarım Atölyemizi kurduk.  Bu amaçla başlangıçta 50 bayan ile başlayan faaliyet Bingöl ili geneline hizmet vermek üzere belediyemiz tarafından 100-150 ve 300 kişilik guruplara yönelik devam edecektir” şeklinde konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal