Özel eğitim öğrencilerine anlamlı ziyaret

Vali Yavuz Selim Köşger ile Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, ‘Engelliler Haftası’ münasebetiyle, Bingöl Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nde öğrencileri ziyaret etti.

 

Sınıfları tek tek ziyaret ederek eğitim gören çocuklarla yakından ilgilenen Vali Köşger ve Başkan Barakazi, çocuklarla yaptıkları etkinlikler hakkında sohbet etti.

 

Vali Köşger’e okul hakkında bilgi veren okul müdürü Hayri Güneş amaçlarının engelli bireylere, aile ve çevre işbirliği içerisinde, temel yaşam, sosyal ve iş becerileri kazandıran, onların toplumla bütünleşmesini sağlayan, kendisine sürekli gelişme ve iyileşmeyi hedef edinmiş çalışmalarıyla, özel eğitime gereksinim duyan öğrencilere bağımsız yaşam becerilerini kazandırmak olduğunu belirtti.

 

Okulda eğitim gören down sendromlu öğrenci Ahmet Alkal, Vali Köşger’e yaptığı ebru çalışmasını hediye etti.

 

Verdikleri emeklerden dolayı öğretmenlere teşekkür eden Vali Köşger, “Böyle güzel bir ortamda böyle güzel bir şekilde öğrencilerimize verdiğiniz emeklerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bu vesileyle hem bu gün ziyaret ettiğimiz Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinde eğitim gören özel öğrencilerimizin, hem de tüm engelli vatandaşlarımızın haftasını kutluyor, sağlıklı ve huzurlu ömürler diliyorum” dedi.

 

Programda Vali Yavuz Selim Köşger’e, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Burtaşkıray eşlik etti.

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal