ÖĞRENCİLERE SICAK ÇORBA İKRAM EDİLDİ

AK Parti İl Gençlik Kolları Üniversite Birimince (ÜNİAK) organize edilen ‘Çorbaya kal, büte kalma’ etkinliğinde Belediye Başkanı Yücel Barakazi ile Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, öğrencilere çorba dağıttı.

Bingöl Belediyesi desteğiyle üniversitenin nizamiye girişinde sıcak çorba dağıtımı yapıldı. Çorba kazanlarından çorba dağıtan Belediye Başkanı Barakazi ile Rektör Çapak, öğrencilere sınavlarında başarı diledi.    

‘Çorbaya kal, büte kalma’ etkinliğinin geleneksel hale getirildiğini ifade eden Başkan Barakazi, “Her yıl olduğu gibi yılda sınav döneminde sabah evde kahvaltı yapma fırsatı bulmayan üniversite öğrencilerimize çorba ikram ediyoruz. STK, belediye ve üniversite olarak gerçekleştirdiğimiz bu faaliyeti birkaç yıldır devam ettiriyoruz. Bu soğuk havada öğrencilerimize sıcak çorba ikram ederek, kısa da olsa öğrencilerimizle hasbıhal ediyoruz. Böylesi etkinliklerin artarak devam etmesini önemsiyoruz” dedi.

Düzenlenen etkinliğin öğrencilere moral ve motivasyon sağladığını ifade eden Rektör Çapak ise, “Bu faaliyet için Belediye Başkanımız ve organizasyonu gerçekleştiren öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Karla bir gün, soğuk bir havada sınavlara yetişmek için koşuşturan öğrencilerimize sıcak çorba ikram ediyoruz. Birkaç yıldır devam eden bu faaliyet önümüzdeki yıllarda da devam ettirilmesini arzuluyorum” diye konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal