MODERN DURAKLAR KURULDU

Bingöl Belediyesi, toplu taşıma hizmetlerinde yoğunluğun fazla olduğu 4 noktaya modern duraklar kurdu. Oturak ısıtmalı, klima, WİFİ ve elektrik prizleri bulunan duraklarda güvenlik kameraları da yer alıyor.

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada, 3’ü 7 metre 1’i 4 metre uzunluğa sahip otobüs duraklarının montalama işleminin tamamlandığı belirtildi.

Durakların teknik işlemlerin ardından hizmete alınacağı belirtilen açıklamada, “Toplu taşımacılık hizmetleri kapsamında vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı Ulucami, üniversite, Devlet Hastanesi ve Kültür Kavşağı’nda modern duraklar kuruldu. Otobüs duraklarının iç dizaynlarında oturaklar ısıtmalı, klimalı ve duraklarda güvenlik kamerası sistemi mevcuttur. Kapılar çift taraflı ve pistonlu mekanik olacak şekilde açılıp kapanan türdedir.  Ayrıca otobüs duraklarında kullanılan malzeme paslanmaz metalden yapılmış, ters tavanlı dış etkenlerden korunacak şekilde sağlam yapılmış, kullanılan camlar ise 10 MM damperli camlar kullanılmıştır. Durağın iç kısmında elektrik prizleri mevcut olup, ayrıca İnternet hattı bulunmaktadır” denildi.

Tahrip edilen durakların yenilenmesi için de çalışmanın devam ettiği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Daha önce yapılan tespitler sonucu tahrip edilerek kullanılamaz hale getirilen otobüs durakları yenilenecektir. İlk etapta 30 noktada 4 metrelik duraklar kurulacaktır. Bu kapsamda gerekli işlemler tamamlandıktan sonra ihale edilecektir.”

“DURAKLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM” ÇAĞRISI

Kamuoyuna duyarlılık çağrısı da yapılan açıklamada, vatandaşların otobüs duraklarına sahip çıkarak, tahribatlara yol açabilecek davranışları önlemeleri istendi.

Açıklamada, “Vatandaşlarımızın, otobüs duraklarına zarar verenlere müsaade etmemeli ve kullanımda hassasiyet göstermelidir.  Değerli halkımızdan beklentimiz, bu zihniyetlere şahit olmaları halinde müsaade etmemeleri, belediyemizi arayarak durumu bildirmeleridir. Bu duraklar milletimizindir, hep birlikte bunları koruyalım, tahribat ve zararlara sessiz kalmayalım. Modern durakların ilimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz” denildi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal