213 12 18 Zazaki MENÜ
Bingöl’de Belediyeler Birliği Üyeleri Seçildi 17-04-2014 14:58

Türkiye Belediyeler Birliği(TBB)’ne üye seçimi yapıldı. Kapalı zarf ile yapılan oylama sonucunda Belediye Başkanları M.Hadi Topraktan ve Abdulhakim Yıldız ile Belediye Meclis Üyesi Halim Sugü, Türkiye Belediyeler Birliği üyeliğine seçildi.

 

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi başkanlığında Bingöl Belediyesi Veysel Belgin Gençlik Merkezi Salonunda yapılan toplantıya ilçe ve belde belediye başkanları ile il, ilçe ve belde belediye meclis üyeleri katıldı.

 

Bingöl merkez, ilçe ve belde belediye başkanları ve Belediye Meclis Üyeleri, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) üyeliği seçimi için toplandılar.

 

Bütün belediyelerin doğal üyesi olduğu TBB’ye her ilin milletvekili sayısı kadar üye gönderileceğinden, seçilecek üyelerden ikisinin belediye başkanı, birinin de meclis üyesi olması gerektiğinin hatırlatıldığı toplantıda Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin, Türkiye Belediyeler Birliği’nin doğal üyesi olduğu kaydedildi.  Yapılan seçim sonucunda TBB Belediye Başkanlığı Asil Üyeliğine Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ile Genç Belediye Başkanı M.Hadi Topraktan, Meclis Üyeliğine de Bingöl Belediye Meclis Üyesi Halim Sugü seçildi.

 

Daha sonra yapılan yedek üye seçiminde de; belediye başkanlığı yedek üyeliğine Sancak Beldesi Belediye Başkanı Nusret Koçin seçildi. Seçilen başkan ve meclis üyelerinin görev sürelerinin 5 yıl olduğu ifade edildi.

 

Seçimlerin ardından hayırlı olsun temennisinde bulunan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Buraya gelerek katkısını sunan tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Hangi partiden olursak olalım Bingöl için güzel işler yapmayı hep birlikte düşünüyoruz. Bu güzel düşüncemizi inşallah karşılıklı destekleriz. Parti gözetmeksizin herkese eşit ve adil bir şekilde yaklaşarak hizmet götüreceğiz. Bu konuda hiç kimsenin muhayyir bir tavır sergileyeceğini inancım yok. İnşallah herkes bu konuda katkı sunacak. Hep birlikte daha güzel bir Bingöl için İl, İlçelerimiz ve Beldelerimizle uyumlu bir şekilde çalışarak şehrimizi iyi bir noktaya taşımak için sunacağınız katkılardan dolayı herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Sözlerine teşekkür ederek başlayan Genç Belediye Başkanı M.Hadi Topraktan, “Türkiye Belediyeler Birliği seçimlerinin İlimiz, ilçelerimiz ve Beldelerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Koordineli bir şekilde çalışırsak ilimize ve ilçelerimize güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum. Partimiz ne olursa olsun halkımız için çalışacağız. Allah bizleri mahcup etmesin. TBB nezdinde elimizden ne gelirse yardımcı olmaya çalışacağız” dedi.

 

Koltukların gelip geçici olduğunu belirten Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, “Aldığımız oy itibariyle yükümüz ağırlaştı. İnsanların bizlerden çok fazla beklentileri var. 5 yıl sonra görevi bıraktığımızda insanların bizleri hayırla yad etmeleri bizim için yeterli olacaktır. Hepinize iyi çalışmalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Belediye Meclis Üyesi Halim Sugü ise yaptığı konuşmada, “ Daha önce de Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyeliği görevini yürüttüm. İkinci kez TBB meclis üyeliğine seçiliyorum. Desteklerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Program Başkan Barakazi’nin davetlilere verdiği yemek sonrası sona erdi.