213 12 18 Zazaki MENÜ
Bingöl Belediyesi İlk Meclis Toplantısını Yaptı 07-04-2014 21:42

30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin ardından Bingöl Belediyesi 2014 yılı birinci meclis toplantısını gerçekleştirdi.

 

Bingöl Belediyesi birinci meclis toplantısını yaptı. Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin başkanlığında yapılan meclis toplantısı Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi TOGEM Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan yeni Belediye Başkanı Yücel Barakazi, 30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin huzur ve güven içerisinde gerçekleştiğini belirterek, bu huzur ve güvenin sağlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Meclis toplantısında söz alan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Meclis üyesi ve grup sözcüsü Cihat Yıldırım, meclisin hayırlara vesile olmasını dileyerek, “Bingöl’ün menfaatine olan bütün projeleri destekleyeceğimizi ve aleyhine olan bütün projeleri ise, Bingöl halkıyla paylaşacağımızı, gücümüz nispetinde engelleyeceğimizi belirtmek istiyoruz. Meclise başarılar diliyorum” dedi.

 

Meclis’te grubu bulunan partilerin Bingöl için el ele vererek çalışacağını belirten Başkan Barakazi, amaçlarının siyaset değil, hizmet olduğunu söyledi.

 

Barakazi, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Candan ve içten talepleri için Barış ve Demokrasi Partisi Meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Azınlığın ve çoğunluğun bir tarafa itilmesi gerekiyor. Şehrin iyiliği için ne yapılması gerekiyorsa hep birlikte yapacağız. Sizlerle ilimiz ve halkımız adına çalışma yapacağız. Belirli bir kesimin değil, herkesin hizmetkarı olacağız. Amacımız siyaset yapmak değil, hizmet üretmektir. Sağlayacağınız katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Nisan ayı ilk meclis toplantısında bir araya gelen Belediye Meclis üyeleri, yapılan konuşmaların ardından komisyon seçimlerinin görüşülmesine geçti. Yapılan seçimlerin ardından Meclis 1. Başkan Vekili, Meclis 2. Başkan Vekili, Asıl ve Yedek Katip Üyeleri, Belediye Encümeni, İmar Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu ile BİNÇEVBİR üyeleri belirlendi. İşte o üyeler;

 

Meclis 1. Başkan Vekili: Mehmet Buyankara

Meclis 2. Başkan Vekili: Fadıl Korkmaz

 

Katip Üyeler Asıl

Murat Şanlı

Şahin Çakar

 

Katip Üyeler Yedek

Ragıp Atala

Sabri Alkış

 

Belediye Encümeni

M. Salih Akbana

Ahmet Karagöl

Feyza Başak Koç

 

İmar Komisyonu

Arif Baynal

Fadıl Korkmaz

Nihat Kaya

Mehmet Boğatekin

M. Hadin Korkutata

 

 

Plan ve Bütçe Komisyonu

Cihat Yıldırım

M.Salih Akbana

Veysel Koç

Mehmet Buyankara

Şahin Çakar

 

Bingöl Yerel Yönetimleri Çevre Hizmetleri Birliği (BİNÇEVBİR) Üyeleri

Gülcan Aydın

Arif Baynal

A.Hamit Akarca

Türkan Kişin