KURBAN SATIŞ VE KESİM YERLERİ BELLİ OLDU

Bingöl Belediyesi, kurban satış ve kesim yerlerini açıkladı. Bayram hazırlıklarını sürdüren belediye, belirlenen kurban satış yerleri haricinde kurbanlık satışına izin vermeyecek.

Bingöl Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Kurban Bayramı öncesi başlatılan çalışmalar kapsamında kurban satış ve kesim yerinin belirlendiği belirtildi.

Kültür Mahallesi eski Mezbahane yanı ile Aşağı Çarşı Sentetik Spor Sahası mevkiinin kurban satış yeri, Yeni Mezbahane ile Et ve Süt Kurumu Bingöl Et Kombinası Müdürlüğü’nün ise kurban kesim yeri olarak belirlendiği kaydedilen açıklamada, belirlenen yerlerin dışında kurban satışlarına ve kesimlerine izin verilmeyeceği vurgulandı.

Vatandaşların dini vecibelere ve usulüne uygun olarak, kendi bahçelerinde de kesim yapılabilecekleri belirtilen açıklamada, “Belediye olarak, ilimiz mahalle aralarında çevreyi kirletecek ve rahatsız edecek şekilde gelişigüzel kurbanlık satışına izin verilmeyecektir. Vatandaşlarımız kurban kesimlerini, belirlenen kurban kesim yerlerinde dini usullere göre, sağlıklı ve hijyenik şekilde gerçekleştirebilirler. Ayrıca kendi özel mülk ve bahçelerinde kurban kesen vatandaşlarımızın da, çevreyi kirletmeden ve rahatsız etmeden kurban vecibelerini yerine getirmeleri konusunda hassasiyet göstermeleri gerekmektedir” denildi.

VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNDE OLACAĞIZ”

Açıklamada, belediyenin ilgili birimlerinin kurban bayramı süresince vatandaşların hizmetinde olacağı belirtilerek, “Belediye olarak vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı sorunsuz olarak bayram havası içeresinde geçirebilmeleri için, başta zabıta ekiplerimiz, temizlik ekiplerimiz, İtfaiye müdürlüğümüz, su ve kanalizasyon arıza ekiplerimiz olmak üzere tüm belediye olarak Kurban Bayramı süresince hizmet verilecektir. Vatandaşlarımız Kurban Bayramı süresince 213 12 18 nolu ve ALO 188 nolu telefon numaralarından belediyemize ulaşabilirler. Tüm hemşerilerimizin Kurban Bayramı’nı huzur ve sağlık içerisinde, tam bir bayram havasıyla geçirmelerini niyaz ederiz.”

 

 

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal