Kurallara uymayan işyerleri kapatılacak

Bingöl Belediyesi tarafından başlatılan kaldırım yasağı uygulamasına uymayan 34 işletme hakkında kabahatler kanununa göre cezai işlem uygulandı. Belediye’den yapılan açıklamada, dün yapılan Belediye Encümen toplantısında Kaldırım yasağına uymayan esnaflara 10 gün süre verildiği belirtilerek, gerekli tebligatların yapıldığı ve süre sonunda kurallara uymayan işyerlerinin kapatılacağı vurgulandı.

Bingöl Belediyesi, vatandaşların çarşı merkezlerinde daha rahat edebilmeleri için uygulamaya koyduğu kaldırım yasağı denetimlerini aralıksız olarak sürdürüyor.

Denetimlerin aralıksız devam edeceğini belirten Bingöl Belediyesi Basın ve Yayın Koordinatörlüğü yaptığı açıklamada, “Bingöl’de yaşayan bütün hemşerilerimizin daha rahat yaşayacağı bir kenti inşa etmek için çalışmalarımız devam ediyor. Kaldırımlarımızı olması gerektiği gibi yayalara ait hale getirmek istiyoruz ve getireceğiz. Kaldırım işgalinin son bulması için yaptığımız uyarılar sonrasında ekiplerimizce yapılan denetimlerde 34 işletmeye uyarılara uymadıkları gerekçesiyle 5326 sayılı kabahatler kanununun 38. Maddesi uyarınca 91’er TL ve 189 TL para cezası uygulanmıştır. 2. Uyarı sonrası kurallara uymayan işletmeler hakkında Belediye Encümenimiz karar almıştır. Kurala uymayan esnafa 10 gün süre veren Belediye Encümeni, son uyarıların yapıldığı tebligatları işyerlerine gönderdi. Belediye Encümeni süre sonunda kurallara uymayan kahvehaneler ve işyerlerini kapatacak. Kaldırım İşgaline Son’ kampanyamıza destek veren esnaflarımıza teşekkür ediyoruz. Kaldırımların yayalara ait olduğunu bir kez daha yineliyor, bu konuda esnaflarımızın gerekli hassasiyeti göstereceklerine inanıyoruz. Ancak söz konusu hassasiyeti göstermeyip kaldırım işgali yapanlar hakkında yasal işlem uygulayacağız” ifadelerine yer verildi.

Anket

Web sitemizi beğendiniz mi?

Evet
Hayır
Normal