Kültür Mahallesi’nde kaldırım taşları boyanıyor

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin desteği ile Kültür Mahallesi’nde ‘Bingöl’ü Seviyorum, Mahallemi Boyuyorum, Mahallemi Temiz Tutuyorum’ etkinliği kapsamında mahallede bulunan kaldırımlardaki bordür taşları yeşil ve beyaza boyandı.

 

Kültür mahallesi sakinleri ile Bingöl Belediyesi ortaklaşa düzenlediği ‘Bingöl’ü Seviyorum, Mahallemi Boyuyorum, Mahallemi Temiz Tutuyorum’ kampanyası çerçevesinde mahallede bulunan refüj ve kaldırım kenarlarındaki taşlar boyandı.

 

Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin de katıldığı etkinlikte mahallede bulunan iki caddedeki tüm bordür taşları yeşil ve beyaza boyandı.  Mahalle sakinlerinin destek verdiği boyama çalışması, vatandaşlardan büyük bir ilgi gördü.

 

Konu hakkında bilgiler veren Başkan Barakazi, “Kültür Mahallesi sakinleri kaldırım ve tretuvarları boyamak için belediyemize başvurdu. Bizler belediye olarak boya ve eldiven desteğinde bulunduk. Kentimizin güzel bir görünüme kavuşması için bu tür etkinleri desteklemeye devam edeceğiz. Yeşil ve beyaz renklere boyadığımız kaldırım taşları sürücüler için uyarıcı olurken, çevreye estetik bir görünüm ve yayaların güvenli bir ortamda yürümelerini sağlıyor. Çalışmalarından dolayı Kültür Mahallesi Muhtarı Ali Bozkurt’a ve mahalle sakinlerine teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Belediyeden 400 kilo gram boya talebinde bulunduklarını anlatan Bozkurt, “Mahallenin güzel bir görünüme kavuşması ve görüntü kirliliğinin ortadan kalkması amacıyla belediyeden ilk etapta talep ettiğimiz 200 kilo gram boyayı aldık. Bu boyayla Bağdüzü ve Oğuzhan Caddesi ile Kültür kavşağındaki kaldırım kenarlarına kullanılan tüm bordür taşlarını yeşil ve beyaza boyadık. Mahallemizde ikamet eden birçok genç gönüllü olarak çalışmamıza destek verdi. Diğer caddelerdeki bordür taşlarını da boyamak için belediyeden 400 kilo gram daha boya talebinde bulunduk. O boyayı da alırsak, önümüzdeki hafta sonu boyama çalışmasına devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Yapılan boyama çalışmasıyla Kültür Mahallesi güzel bir görünüme kavuştu.

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal