Kaldırım ve yollar yıkandı

Bingöl Belediyesi Temizlik işleri Müdürlüğü ve İtfaiye Müdürlüğü ekiplerince, havaların ısınmasıyla birlikte çarşı merkezindeki ana caddelerde kaldırımlar ve yollar tazyikli su ile yıkandı. Ekipler ayrıca Şeyh Ahmet Türbesi Mesire Alanı’nda kapsamlı bir temizlik yaptı.

 

Temiz ve sağlıklı bir çevre için çalışmalarını sürdüren Bingöl Belediyesi, Temizlik işleri Müdürlüğü ve İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından çarşı merkezinde yol ve kaldırım temizliği yapıldı.

 

Gece geç saatlere kadar devam eden çalışmalarda ekipler, çarşı merkezindeki ana caddelerde kaldırımları ve yolları tazyikli su ile yıkayarak temizledi. Gündüz saatlerinde ise Temizlik işleri Müdürlüğü ve İtfaiye Müdürlüğü ekiplerince, Şeyh Ahmet Türbesi Mesire Alanı’nda kapsamlı bir temizlik yapıldı. Çalışmalara Zabıta Müdürlüğü ekipleri de destek verdi.

 

Konu hakkında bir değerlendirmede bulunan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Temiz bir çevre için yoğun bir çalışma içindeyiz. Kentimizin temiz ve insanlarımızın sağlıklı bir ortamda yaşamların sürümeleri amacıyla çalışmalarımızı artırarak sürdürüyoruz. Yaz ayları boyunca zaman zaman çarşı merkezindeki cadde ve kaldırımları yıkayarak temizliyoruz. Bu yıl içerisinde 6. kez çarşı merkezini yıkadık. Şeyh Ahmet Türbesi Mesire Alanı’nda ekiplerimiz haftada 3 gün temizlik yapmaktadır. Ayrıca Şeyh Ahmet Türbesi Mesire Alanı’nda 07 Ağustos 2015 Cuma günü ekiplerimiz tarafından yıkaması yapılmıştır. Cadde ve kaldırım yıkamalarında içilebilir su (şebeke suyu) ile temizlik yapılmıştır. Şimdiden Bingöllü vatandaşlarımızı bilgilendiririz. Vatandaşlarımız, belediyemizin belirttiği saatlerde çöplerini kapılarının önüne bırakmalarını istiyoruz. Hep birlikte şehrimizi temiz tutalım” diye konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal