İTFAİYE’YE 32 METRELİK YENİ ARAÇ

Bingöl Belediye Başkanı Barakazi, İtfaiye Müdürlüğü’nün filosuna merdiveni 32’ye kadar yükselebilen itfaiye aracı ile 1 kanal açma aracı ve 2 cenaze aracı kazandırdı.

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, kısa süre önce İtfaiye Müdürlüğü filosuna dâhil edilen yeni araçları inceledi.

“Bingöl için ilk oldu”

Barakazi, burada yaptığı açıklamada, itfaiye hizmetlerinde ihtiyaç duyulan 32 metre yüksekliğe sahip itfaiye aracını filoya kattıklarını belirtti.

887 Bin TL’ye mal edilen itfaiye aracının tam donanımlı olduğunu vurgulayan Barakazi, “İtfaiye aracımızda Bin litre su deposu, köpük tankı mevcut. Aracın tüm kontrol sistemi elektronik olup rüzgarlı zamanlarda merdivenin kalkışını engelleyen sistem ve araç dengeleme sistemi gibi güvenlik sistemleri ile donatılmış olup Avrupa standartlarına uygun bir itfaiye aracıdır. İtfaiye aracımızın en büyük özelliği ise 32 metre yüksekliğe sahip merdivenin olmasıdır. Elimizde mevcut olan itfaiye araçları 28 metre olup 8 katlı binalara yetişememekteydi. 32 metrelik itfaiye aracı ile merkez TOKİ’ler başta olmak üzere bütün 8 katlı binaların çatılarına dahil müdahale edebilecek bir araçtır” dedi.

Araç filosuna bir kanal açma aracı (vidanjör)  ile 2 cenaze aracı da kazandırdıklarını kaydeden Barakazi, şunları söyledi: “Mevcutta 1 adet aktif çalışan kanal açma aracımız vardı.  Bu arasöz ile birlikte ilimizde aktif çalışan kanal açma aracı sayısı 2’ye çıkartılarak vatandaşların mağduriyet yaşamasının önüne geçilmiş ve işleri hızlı hale getirmiştir. Bu aracımızın da maliyeti 418 bin TL’dir. Ayrıca, cenaze aracına dönüştürülmek üzere 2 adet ambulans İl Sağlık Müdürlüğü’nden hibe olarak alınmıştır. Mevcutta 2 adet olan cenaze aracı sayımız 4’e çıkartılarak vatandaşlarımıza daha iyi ve daha hızlı hizmet sunulmuş olacaktır.”

“Araç filomuz daha güçlü”

Kente en iyi şekilde hizmet verebilmek amacıyla araç filosunun her geçen gün daha da güçlendirdiklerini kaydeden Barakazi, “Göreve başladığımız tarihten itibaren araç filomuza ayrı önem verdik. Filomuza kattığımız 41 araçla filomuzdaki araç sayımızı 103’e çıkardık. Bununla birlikte İtfaiye Müdürlüğümüz ve Makine İkmal Müdürlüğümüzün teknik ve donanımsal olarak ihtiyaçlarını giderdik. Araç sayısındaki artışla hizmet kalitemizi de arttırdık. Bu kapsamda her geçen gün araç parkımızı genişletmeye ve iş makinelerinin sayısını artırmaya çalışıyoruz. İş makinelerimiz ilimizin dört bir yanında devam eden çalışmalarımızda hemşehrilerimizin hizmetinde olacaktır. Filomuza kattığımız yeni araçların ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal