İTFAİYE, 400 YANGINA MÜDAHALE ETTİ

Bingöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, 2018 yılının 9 ayında kent genelinde meydana gelen 400 yangına müdahale etti. 42 trafik kazasına müdahale eden ekipler, 8 intihar vakasına da aktif görev aldı.

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İtfaiye Haftası dolayısıyla İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret etti. Ekiplerle hasbihal ederek günlerini kutlayan Barakazi, itfaiye çalışanlarının 7 gün 24 saat fedakarca görev yaptığını belirtti.

Canlarını tehlikeye atarak zor şartlarda görevlerini yürüten itfaiye ekiplerini bu zorlu mücadelelerinden dolayı kutladığını dile getiren Barakazi, “Büyük bir özveri örneği göstererek cesaret ve onuruyla görevlerini yerine getiren itfaiye teşkilatımızın haftalarını kutluyor, yangınsız ve kazasız günler temennisiyle çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

400 YANGINA MÜDAHALE

Bingöl Belediyesi İtfaiye Müdürü Faik Artan, ziyaretinden dolayı Başkan Barakazi’ye teşekkür ederek, 2018 yılı faaliyet raporunu açıkladı.

İl genelinde meydana gelen 400 yangına başarılı bir şekilde müdahale edildiğini kaydeden Artan, “Yıl içerisinde 42 trafik kazasına müdahale edildi. Gerek araç yangınları gerekse trafik kazalarındaki sıkışmalara başarılı bir şekilde müdahale edildi. Yine yıl içerisinde 8 intihar vakasında aktif görev alındı. Yangınların yanı sıra Bin 140 tanker yol sulama faaliyeti yürütüldü” diye konuştu.

“BAŞKANIMIZDAN BÜYÜK DESTEK ALIYORUZ”

Başkan Barakazi’nin itfaiye ekiplerine her türlü desteği sağladığını vurgulayan Artan, şunları söyledi: “Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi, maddi ve manevi bizlere her zaman destek olmuştur. Öncelikle bu destekten dolayı Sayın Belediye Başkanımız Yücel Barakazi’ye teşekkür ediyorum. Bizlerde Başkanımızdan aldığımız bu destekle yangınlara müdahale etmenin yanı sıra boğulma vakalarında da aktif görev alıyoruz. Yakın zamanda oluşturmuşumuz su altı arama kurtarma ekiplerimizle ilimizde yaşanılan boğulma vakalarına müdahale ediyoruz. Bunların yanı sıra belirli zamanlarda eğitim seminerleri ve tatbikatlar gerçekleştiriyoruz. Başkanımızdan aldığımız destekle çalışmalarımızı özverili bir şekilde sürdürüyoruz. Bende itfaiye erlerimizin gününü kutluyor, cansiperane çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.”

Anket

Web sitemizi beğendiniz mi?

Evet
Hayır
Normal