İŞYERİ DENETİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Bingöl Belediyesi’ne bağlı ekipler, yaptığı denetimlerde işyerlerinin ruhsatlı, sağlıklı ve hijyenik olması konusunda işyeri sahiplerini uyardı.

Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler; süper market, lokanta, fırın, kasap ve berberlerde denetimler gerçekleştirdi. Denetim ekibi, satılan ürünlerin son kullanım tarihi, esnaf portör sağlık karneleri, gıda depolama alanları ile genel hijyen koşullarını kontrol ediyor.

 

 

Denetimlerde eksikleri olan ve kurallara uygun davranmayan işyeri sahipleri uyarılarak eksiklerinin gidermeleri için süre verildi.

Yapılan denetimlerin devam edeceğini söyleyen Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Vatandaşlarımızın sağlıklı, hijyenik bir ortamda gönül rahatlığıyla alışveriş yapmasını amaçlıyoruz. Hepimiz kentte yaşamanın bir gereği olarak toplumun ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Yaptığımız işi en iyi şekilde ve kurallara uygun olarak yapmak durumundayız. Özellikle insan sağlığını ilgilendiren konularda çok daha hassas ve dikkatli olmalıyız. Bingöl Belediyesi olarak insan sağlığını ilgilendiren konularda çok duyarlıyız. Vatandaşlarımızın huzur içerisinde alışverişlerini yapabilmeleri için özellikle gıda üretim ve satışının yapıldığı işyerlerini sıkı bir şekilde denetleyeceğiz” dedi.

Amaçlarının halkın daha sağlıklı ürünlerle buluşmasının sağlanması olduğunu belirten Başkan Barakazi, yapılan kontrollerin sıkı bir şekilde devam edeceğini ifade ederek, alışveriş yapan vatandaşların ürünlerin son kullanma tarihine mutlaka bakmaları gerektiğini söyledi.

Başkan Barakazi, “Denetimler; ekmek gramajı, sağlıklı üretim şartları, ürünlerin son kullanma tarihleri ve işyeri ruhsatları konularında ağırlık kazandı. Genel olarak kasaplar, et ve et ürünleri satan marketlerde, berberler, fırınlar ve lokantalarda yapılan denetimlerde, halk sağlığı açısından ciddi problemler yok. Eksikleri olan esnafları uyararak gerekli düzenlemeleri yapmaları konusunda uyarılarda bulunduk” diye konuştu.

Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü işyeri denetimlerin aralıksız devam edeceğini söyledi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal