İftar Çadırında 1.500 Kişi İftarını Açacak

 Ramazan ayı dolayısıyla Bingöl Belediyesi tarafından bu yıl kent merkezi İş Bankası yanında kurulan Ramazan Sokağında günlük 1000 kişiye iftar yemeği verileceği bildirilmişti. Ramazan ayının ilk gününde vatandaşın yoğun katılım gösterdiği iftar çadırında sayının 1.500 kişiye artırıldığı öğrenildi.

 

Bingöl Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da birçok ihtiyaç sahibine iftar veriyor. Belediye yetkilileri, İş Bankası yanında kurulaniftar çadırında daha önceden 1000 vatandaşa iftar yemeği verileceğini belirtilmişti. Ramazanın ilk gününde vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği iftar çadırına Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşmak için bu sayının 1.500 kişiye yükseltilmesi istedi.

 

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve eşi Pervin Barakazi, belediye tarafından kurulan iftar çadırlarında kazanların başına geçerek vatandaşlara yemek ikramında bulundu. İftar öncesi iftar çadırına gelen Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve eşi, vatandaşları tek tek ziyaret ederek yakından ilgilendi. İftar çadırında Başkan ve eşini karşılarında gören ihtiyaç sahipleri, ilgilerinden dolayı Başkan ve eşine teşekkür etti. 


Birlik ve beraberlik mesajları veren Başkan Barakazi, Ramazan ayının Bingöl ve tüm insanlığa hayırlar getirmesi temennilerinde bulundu. Barakazi; "Öncelikle Ramazan Ayı’nın memleketimize, milletimize ve İslam âlemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim. Her yıl olduğu gibi bu yılda İftar Çadırımızı kurduk. Allah tüm oruç tutan din kardeşlerimizin oruçlarını kabul etsin. Birlikteliği, barışı, kardeşliği ve sevgiyi ancak bu şekilde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımcı olursak sağlayabiliriz. Cenab-ı Hak’tan Ramazan ayının feyz ve bereketinden herkesin yararlanmasını, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermemelerini istiyoruz." şeklinde konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal