Hesarek Kayak Merkezi’ne yoğun ilgi

Ocak ayında açılışı gerçekleştirilen Hesarek Kayak Merkezi,  hava sıcaklıklarının artmasına rağmen kayak severlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

 

Kış turizminde atağa geçmeye hazırlanan Bingöl, Hesarek Kayak Tesisi’yle önemli bir ivme yakaladı. Bingöl Kent merkezine 34 kilometre uzaklıkta bulunan Hesarek Dağı zirvesinde bulunan ve Bin 600 metre pist uzunluğuna sahip, 70 yatak kapasiteli otel binası, teleski, telesiyej ve baby lift bölümlerinden oluşan Hesarek Kayak merkezi, kayak severler tarafından yoğun ilgi görüyor.

 

KAYAK SEZONU 5 AY

Tesisle ilgili bilgi veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, “4-5 ay gibi önemli bir kayak sezonuna sahip kayak tesislerimizle ilgili en büyük hedefimiz, İlimizi, ülkemizi ulusal ve uluslararası alanda temsil edecek çok yetenekli sporcular yetiştirmektir. Ayrıca halkımızın da bu kayak tesislerine ilgisini çekerek ve faydalanmalarını sağlamak. Şehir merkezine uzaklığı 34 kilometre olup, ulaşımı rahat sağlanmaktadır. Şehir dışından başka yerden gelmek isteyenlerde kısa sürede tesise ulaşabilir. Bu kayak tesislerini ilimize kazandıran ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kayak tesisimizin ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

BİNGÖL KIŞ TURİZMİNİN MERKEZİ OLACAK

Hesarek Kayak Tesisleri yeni hizmete açıldığını belirten Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Profesyonel kayak yapan Şargeli( Yolçatı Köylüleri) hemşerilerimizin söylediğine göre,  Hesarek Kayak Tesisi bölgede bulunan kayak merkezlerinden en iyi pistine sahip. Bu kayak merkezimizin iyi bir tanıtımı yapılması halinde komşu iller olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinden buraya kayak yapmaya geleceklerine inanıyorum. Tesisimizin birkaç eksiği var.  Bunların giderilmesi ve zenginleştirilmesi halinde yazında bura bir mesire alanı olarak kullanılabilir. Buranın doğal güzelliği meşhurdur. Çocukluğumuzda buralara gelip piknik yapardık. Yani sadece kış için değil yazında değerlendirilebilir. Kısa zamanda özelikle kış turizminin buraya yöneleceğine ve kış turizmin merkezi haline geleceğine inanıyoruz” dedi.

 

“HARİKA BİR TESİS YAPILMIŞ”

Tesisin tanıtıma ihtiyacı olduğunu belirten Bingöl Tanıtım Derneği Başkanı M. Galip Akengin,“Bingöl’de kış sporlarının yapılması için harika bir tesis yapılmış. Bu güzel tesisin iyi bir şekilde tanıtılması gerekir. Bingöl’ün böyle bir tesise ihtiyacı vardı. Bu devasa tesisin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Geçen ay Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu kayak tesisimizin açılışını yaptı. Tanıtım açısından iyi oldu, kendisine teşekkür ediyoruz. Bu kayak tesisimizin sadece Bingöllüler için değil, Türkiye genelinde herkesin gelip burada kayak yapabilir. Özelikle Bingöl dışında olan Bingöllülerin buraya gelip kayak yapmasını tavsiye ediyoruz” diye konuştu.

 

TANITIM VURGUSU

Hesarek Kayak Tesisi’nin bölgedeki nadir Kayak Tesislerinden biri olduğunu ifade eden Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyesi Ali Yıldırım ise, “Bingöl, kış mevsiminin tam olarak yaşandığı illerimiz arasındadır. Kayak tesisimize hem Bingöllüler hem de İl dışından gelecek kayak severlerin ilgi ile görecekleri ve tatil yapabilecekleri bir tesis. Tesis, kent merkezine 34 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Bingöl doğası ile ayrı bir güzelliğe sahip. Kışın kayak sporu için muazzam bir yer. Yaz aylarında da bu tesiste yapılacak düzenlemelerde güzel bir mesire alanı yapılabilir. Kayak Tesisi’nin ilgiye ve tanıtıma ihtiyacı var. Kayak Tesisi, bölgedeki nadir kayak tesislerden biri. Herkesi Hesarek Kayak Tesisinde kayak yapmaya davet ediyoruz. Kayak Tesisi’nin ilimize kazandırılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal