Herşey daha yeşil bir Bingöl için

İlkbaharın gelmesi ile birlikte çalışmalarına devam eden Bingöl Belediyesi, şehrin muhtelif yerlerine 26 kalem değişik çapta 8 bin 775 adet muhtelif türlerde ağaç ve çalı gurubunun dikimine başlanıldı. Ekiplerin, çalışmalarına devam edeceği kaydedildi.

 

Bingöl Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Bingöl’ün değişik cadde ve sokakları ile kavşak noktalarına, değişik türlerden rengârenk çiçek, bitki ekimi ve çeşitli peyzaj çalışmaları gerçekleştirmeye devam ediyor.

 

İlkbaharın gelmesi ile birlikte ağaçlandırma ve çiçek dikim işlerine yoğunluk veren Bingöl Belediyesi, şehir merkezinde, orta refüjlere, yol kenarları, mezarlık alanları, refüjler ve yamaç kısımlarında yeşillendirme çalışmaları yapılması amacıyla 26 kalem değişik çapta 8 bin 775 adet muhtelif türlerde ağaç ve çalı gurubunun dikimine başladı.  Ekipler tarafından şehrin farklı noktalarına özenle ekilen, muhtelif türlerde çiçek ve çalı türlerindeki süs bitkileri şehrin görünümüne ayrı bir güzellik kattı.

 

Şehrin girişinden çıkış noktasına kadar her noktada görsel ve estetik değer katma çalışmaları devam ederken, özellikle yürüyüş yollarında oluşturulan görsellik, boş vakitlerini bu noktalarda değerlendirenlerin beğenisini topluyor.

 

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, kent merkezinin değişik noktalarına 26 kalem değişik çapta 8 bin 775 adet muhtelif türlerde ağaç ve çalı gurubunun dikimine başlanıldığını belirtti.

 

Vatandaşlara daha güzel ve estetik bir şehir sunmaya devam edeceklerini belirten Başkan Barakazi, “Ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen ağaç ve bitki dikim çalışmaları şehrimizin muhtelif noktalarında devam ediyor.  Ekiplerimiz şehrin muhtelif yerlerine ve parklarda değişik türlerden bitki grupları ekerek seyrine doyumsuz alanlar oluşturuyorlar. Bingöl Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından şehirde; yol kenarları, mezarlık alanları, refüjler ve yamaç kısımlarında yeşillendirme çalışmaları yapılması amacıyla 300 adet Lübnan Sediri, 150 adet Sarı Çam, 150 adet Adi Kurtbağrı, 75 adet Ihlamur, 100 adet Dağ Karaağacı, 100 adet Pembe Çiçekli Ilgın, 100 adet Sarkık Huş, 150 adet Alıç, 300 adet Dağ Çamı, 400 adet Ağlayan Çam, 100 adet Mavi Ladin, 500 adet Leylak, 300 adet Mavi Arizona Servisi, 1000 adet Yedi Veren Gül, 1000 adet Tatar Hanımeli, 150 adet Melez Çam, 500 adet Yayılıcı Ardıç, 1000 adet Altın Çamı, 500 adet Ateş Dikeni, 1000 adet Beyaz Kartopu, 300 adet Mor Salkım, 400 adet Sarmaşık Gül, 50 adet Kayısı, 50 adet Badem, 50 adet Ceviz ve 50 adet Kara Dut olmak üzere 26 kalem değişik çapta 8 bin 775 adet muhtelif türlerde ağaç ve çalı gurubunun dikimine başladık. 2016 yılı içerisinde 10 binin üzerinde ağaç dikimi gerçekleştirilecektir. Daha Yeşil Bir Bingöl için peyzaj çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal