Herşey daha yeşil bir Bingöl için

İlkbaharın gelmesi ile birlikte çalışmalarına devam eden Bingöl Belediyesi, şehrin muhtelif yerlerine 1000 adet çiçek ve 1500 adet ağaç dikimi gerçekleştirdi. Ekiplerin, çalışmalarına devam edeceği kaydedildi.

 

Bingöl Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Bingöl’ün değişik cadde ve sokakları ile kavşak noktalarına, değişik türlerden rengârenk çiçek, bitki ekimi ve çeşitli peyzaj çalışmaları gerçekleştirmeye devam ediyor.

 

İlkbaharın gelmesi ile birlikte ağaçlandırma ve çiçek dikim işlerine yoğunluk veren Bingöl Belediyesi, şehir merkezinde, orta refüjlere, Lise Caddesi, eğitim Caddesi, Bingöl-Elazığ-Muş Karayolu Karşıyaka Mahallesi yol kenarlarına ve Genç Caddesi ile parklarda 1000 adet çiçek ve 1500 adet ağaç dikti.

 

Ekipler tarafından şehrin farklı noktalarına özenle ekilen,40 çınar ağacı, 350 adet dişbudak, 100 adet servi ağacı, 100 adet büyük ladin ağacı, 100 adet şimşir ağacı, 100 adet taflon, 100 adet ateş dikeni, 100 adet ıhlamur, 10 adet süs elması, 40 adet gül ağacı, 10 adet sakız ağacı, 10 adet süs eriği, 100 adet leylak, 100 adet kanarya sarısı, 100 adet gülhatmi, 10 adet katalpa ağacı, 100 adet pavlonya, çiçek ve çalı türlerindeki süs bitkileri şehrin görünümüne ayrı bir güzellik kattı.

 

Şehrin girişinden çıkış noktasına kadar her noktada görsel ve estetik değer katma çalışmaları devam ederken, özellikle yürüyüş yollarında oluşturulan görsellik, boş vakitlerini bu noktalarda değerlendirenlerin beğenisini topluyor.

 

Vatandaşlara daha güzel ve estetik bir şehir sunmaya devam edeceklerini belirten Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen ağaç ve bitki dikim çalışmaları şehrimizin muhtelif noktalarında devam ediyor.  Ekiplerimiz şehrin muhtelif yerlerine ve parklarda değişik türlerden bitki grupları ekerek seyrine doyumsuz alanlar oluşturuyorlar. Şehir genelinde 400 ağacın budaması yapıldı. Şehir genelinde bulunan parkların genel bakımı yapılarak, ilgili parklara ağaç dikimi gerçekleştirildi. Bingöl-Elazığ-Muş Karayolu’nda bulunan orta refüjde ağaç budaması ve genel temizliği yapıldı. Ağaçlandırma ve çimlendirme çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal