GURURLANDIRAN BAŞARI!

Uluslararası Pro Muaythai Gecesi’nde İranlı rakibini mağlup eden Bingöl Belediyesi Yaşamspor Kulübü sporcusu Hasan Gönen, altın madalya kazandı.

Kick Boks ve Muaythai Doğu Anadolu Bölge Başkanlığınca 8 - 22 Kasım'da Van Gölü Ortaokulu Spor salonunda gerçekleştirilen “Uluslararası Uzakdoğu Sporları Kampı”nın ardından düzenlenen organizasyona Türkiye, İran ve Azerbaycan’dan yerli ve yabancı 60 sporcu katıldı.

Elemeler sonucunda organizasyona katılmaya hak kazanan sporcular arasında muaythai müsabakaları yapıldı.

Oldukça çekişmeli geçen müsabakalarda sporcular rakibini mağlup etmek için tüm hünerlerini sergiledi. Yoğun ilgi gören müsabakalar renkli görüntülere sahne oldu.

Altın madalya kazandı

Müsabakalarda 6,5 kilogram İranlı sporcu Resul Kasım ile ringe çıkan Belediyesi Yaşamspor Kulübü sporcusu Hasan Gönen, rakibini mağlup ederek altın madalya kazandı.

Müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani ve diğer davetliler tarafından ödülleri takdim edildi.

Etkinlik sonrası gazetecilere açıklama yapan Kick Boks ve Muaythai Doğu Anadolu Bölge Başkanı Ömer Uğur, 18-22 Kasım'da Tatvan'da Uluslararası Uzakdoğu Sporları Kampı düzenlediklerini söyledi.

Kampa İran ve Azerbaycan'dan 30 sporcu, Türkiye'den de 30 olmak üzere 60 sporcunun katıldığını belirten Uğur, "60 sporcumuz 4 gün boyunca ciddi anlamda antrenmanlar yaptılar. Kamp sonrası seçilen 30 sporcu ile maç düzenledik. Dereceye giren tüm sporcu ve aktörlerini kutluyorum" dedi.

Anket

Web sitemizi beğendiniz mi?

Evet
Hayır
Normal