FIRAT KALKINMA AJANSI 2017 YILI İLK YÖNETİM KURULU TOPLANTISI BİNGÖL’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Belediye Başkanımız Yücel Barakazi ilimizde gerçekleştirilen Fırat Kalkınma Ajansı 2017 yılı ilk Yönetim Kurulu Toplantısı'na katıldı.

 

Bingöl Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantı açılışında yönetim kurulun gündemi hakkında bilgi veren Ajans Dönem Başkanı Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu: “Fırat Kalkınma Ajansı’nın 2017 yılı ilk Yönetim Kurulu Toplantısı için değerli Yönetim Kurulu Üyelerimizle Bingöl’de bir aradayız.Bugünkü toplantımızda, Ajansımıza 2016 yılında, doğrudan faaliyet desteği kapsamında sunulan projelerin değerlendirme süreçleri gerçekleştirilecektir. Bir diğer gündem maddesi olarak da Ajansımızın 2016 yılı faaliyet raporu ele alınacaktır.
Malumunuz olduğu üzere 24 Ocak 2017 tarihinde Sayın Başbakanımız Çankaya Köşkü’nde yaptığı ve bizlerin de iştirak ettiği bir toplantıda bölge illerimizin de aralarında bulunduğu 23 ilde başlatılan Cazibe Merkezleri Programının detaylarını kamuoyu ile paylaştı. Bizler de gerek Kalkınma Ajansı olarak, gerekse her bir ildeki diğer kurumlar olarak yoğun bir şekilde bu program ile ilgili olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şu ana kadar oldukça yüksek bir ilgi söz konusudur, Yatırım Destek Ofislerimize ve ilgili diğer kurumlarımıza pek çok kişi başvurup bilgi alıyorlar. Destek programının son başvuru tarihi 27 Şubat 2017 olup, başvurular gerek her ilde Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisine, gerekse de Kalkınma Bankası Ankara ve İstanbul birimlerine yapılabiliyor. Bugünkü toplantımızda, bu konuyla da ilintili olan İl Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejilerimizi de değerlendirmiş olacağız. Her bir ilimizin yatırım çekme noktasındaki sorunları ve potansiyeli ele alınacak ve çözümüne yönelik, potansiyelin değerlendirilmesine yönelik oluşturulan eylem planları 2017 yılında uygulamaya geçecektir.Toplantımızda Ajansımızın idari süreçlere ilişkin bazı konular da gündeme alınacak olup, kararlarımızın Ajansımız ve İllerimiz için hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

 

 

 

Toplantıya Belediye Başkanı Yücel Barakazi'nin yanı sıra, Ajans Dönem Başkanı Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Vali Yavuz Selim Köşger, Malatya Valisi Mustafa Toprak, Tunceli Valisi Osman Kaymak ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal