Engin ve Sugü’den planetaryum çadırına ziyaret

Bingöl Belediye Başkan Vekili Halim Sugü ile Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Bingöl Belediyesi ile TÜRKSAT A.Ş işbirliğiyle Kapalı Spor Salonu’nda kurulan ‘Planetaryum’ adı verilen uzay çadırını ziyaret ettiler.

 

Belediye Başkan Vekili Halim Sugü ve İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin seçim vaatleri arasında yer alan ‘Planetaryum Projesi’ kapsamında Bingöl Belediyesi ile TÜRKSAT A.Ş işbirliğiyle Bingöl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu’nda ‘Planetaryum’ adı verilen uzay çadırını ziyaret ettiler.

 

Etkinliğe yaklaşık 3 bin 500 öğrenci katılırken, gösteride öğrencilere uzay ve astronomiyle ilgili 3D filmler sunuldu.

 

Gerçekleştirilen organizasyonun öğrencilerin dünyasında önemli yansımaları olacağını düşündüğünü belirten Engin, “Etkinlikte emeği geçen Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’ye ve TÜRKSAT yetkililerine teşekkür ederim” dedi.

 

Bu tür organizasyonların öğrencilerin gelişiminde önemli yer tuttuğunu ifade eden Belediye Başkan Vekili Halim Sugü, “İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadri Engin ile birlikte Belediye Başkanımız Yücel Barakazi'nin seçim beyannamesinde yer alan planetaryum çadırını gezdik. Öğrencilerimize uzay, galaksi, güneş sistemi, yıldızlar ve astronomi konuları ile ilgili 3D filmler gösterildi. Bizlere ve öğrencilerimize bu hizmeti sağlayan TÜRKSAT A.Ş. Genel Müdürü Cenk Şen’e, TÜRKSAT A.Ş. yönetimi ve yetkililerine, Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’ye teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal