Elçi, “Kaldırımlar Yayalara Aittir”

Kaldırım İşgalleri ile ilgili olarak Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ile görüşen Bingöl Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Kulübü Derneği Başkanı Kenan Nihat Elçi, Kaldırımların yayalara ait olduğunu ve Bingöl Belediyesi’nin ‘Kaldırım İşgaline Son’ kampanyasına tem destek vereceklerini belirtti.

 

Bingöl Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Kulübü Derneği Başkanı Kenan Nihat Elçi,  Belediye Başkanı Yücel Barakazi ile yaptığı görüşmede, kaldırım işgalleri konusunda tam destek vereceklerini belirtti.

 

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında önemli bir soruna değinerek bir farkındalık yaratmak istediklerini ifade eden Elçi, “Kaldırım işgalleri her yerde toplumsal bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Esnaflarımızla yaptığımız istişarelerde kaldırım işgallerinin son bulması için destek değil, tam destek istedik. Dernek üyelerimizle birlikte görüştüğümüz esnaflarımızdan tam destek aldık diyebiliriz” dedi.

 

Esnafların belirttiği bazı sıkıntıları aktaran Elçi, “Bingöl Belediyesi’nin kaldırım işgali konusunda esnafa eşit yaklaşmadığını ve bazı esnaflara taviz verildiğini beyan ettiler. Bingöl Belediyesi’nin tüm esnafa eşit ve tam bir hakkaniyetle yaklaşmasını istediler. Esnafımızda kaldırım işgallerinden rahatsız olduklarını ve ‘Kaldırım İşgaline Son’ kampanyasını desteklediklerini söylediler” diye konuştu.

 

Elçi, “Bingöl Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Kulübü Derneği olarak kaldırım işgalleri ile alakalı konunun takipçisi olacağız. Kaldırımlar evimizden ve işimizden sonra bizim en çok kullandığımız yaşam alanımızdır. Bu kullanım alanımız yayaların daha rahat, daha keyifli bir yürüme yolu haline getirilmesi halinde esnafımızın bu durumdan daha kazançlı çıkacağını düşünüyoruz.  Caddelerin ve kaldırımların bu rahatsız edici durumundan dolayı evinden çıkmak istemeyen kişiler bu sorunun çözülmesi halinde daha çok sokağa ve caddeye çıkmak isteyeceklerdir.  Dolayısıyla bu durum esnafımıza da yansıyacaktır. Caddelerimizin, kaldırımlarımızın bypassı, mobilitesi daha yüksek olacaktır, diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

 

KALDIRIM İŞGALİNDE BULUNAN 645 ESNAFA, 224 BİN TL İDARİ PARA CEZASI KESİLDİ

‘Kaldırım işgaline Son’ kampanyasına destek verdikleri için Bingöl Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Kulübü Derneği’ne teşekkür eden Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Bingöl’de yaşayan bütün hemşerilerimizin daha rahat yaşacağı bir kenti inşa etmek için çalışmalarımız devam ediyor. Bingöl Belediyesi’nin esnaflara eşit yaklaşmadığı, bazı esnaflara taviz verdiği asla ve kesinlikle mümkün değildir, olamazda. Kaldırım işgalleri ile alakalı olarak etkin bir şekilde çalışıyoruz. Kaldırım işgalinin son bulması için yaptığımız uyarılar sonrasında ekiplerimizce yapılan denetimlerde son 25 ayda 645 işletmeye uyarılara uymadıkları gerekçesiyle Kabahatler Kanunu uyarınca 224 bin TL para cezası uygulanmıştır. 8 bin 480 işletmeye de ihtarname yapılmıştır. Ayrıca kaldırım işgali ve kurallara uymayan 9 işyerine Belediye Encümenimiz tarafından kapatma cezası verilmiştir.‘Kaldırım İşgaline Son’ kampanyamıza destek veren esnaflarımıza teşekkür ediyoruz. Kaldırımların yayalara ait olduğunu bir kez daha yineliyor, bu konuda esnaflarımızın gerekli hassasiyeti göstereceklerine inanıyoruz.  Ancak söz konusu hassasiyeti göstermeyip kaldırım işgali yapanlar hakkında yasal işlem uygulayacağız” diye konuştu.

 

 

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal