DİRENİŞTEN ŞAHLANIŞA

‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik’ gününde bir araya gelen binlerce Bingöllü, ellerinde Türk bayraklarıyla demokrasi nöbetinde buluştu.

Bingöl Valiliği önünde toplanan vatandaşlar, 300 metrelik dev Türk Bayrağı açarak 15 Temmuz Direniş Meydanı’na kadar yürüdü. Burada saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlik, şehitler için Kur’an-ı Kerim okunmasıyla devam etti. Etkinliğe, Vali Ali Mantı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Emniyet Müdürü Metin Akay, Jandarma Komutanı Hakan Bayer, Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, 15 Temmuz gazilerinden Onur Astutay, kurum müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“BU MİLLET HİÇBİR ZAMAN HAİNLERE PRİM VERMEDİ”

Anma etkinliklerinde konuşan Vali Mantı, Bingöllülerin hiçbir zaman terör örgütlerine destek vermediğini söyledi.

Vali Mantı, “Biz Allah’ı, Peygamber’i ve kitabı bir milletiz. Biz hiçbir zaman dünyada zulüm etmedik. Biz her zaman adaletin timsali bir milletiz. Bize zulüm edilse bile zulme zulümle karşılık vermeyiz. Rahmetli Aliya İzzetbegoviç’in dediği gibi ‘Biz hayatımızda hiç köle kullanmadık, köle de olmadık’ bu millet asla köle olmayacaktır. Hiçbir şeye köle olmayacaktır. Ne dinsel teröre, nede dini kullanan o hainlere köle olmayacaktır. Bu millet hiçbir zaman hainlere prim vermedi, vermeyecektir. Bu milletin mayası sağlamdır. Mayamız sağlam olduğu müddetçe, bir ve beraber olduğumuz müddetçe, birbirimize kenetlendiğimiz müddetçe, hiçbir virüs hiçbir parazit bünyemize giremeyecek, bizi yok edemeyecektir” diye konuştu.

“UNUTMAYAYIM Kİ, BİR KEZ DAHA İHANETE UĞRAMAYALIM”

Bingöl Belediyesi Başkanı Barakazi ise, anma etkinliklerinin önemine vurgu yaparak, “Bu seniyeyi devriyede istiyoruz ki bir kez daha o yaşadıklarımızı hatırlayalım. Onları tekrar hafızalarda canlı hale getirelim ki, biz kez daha ihanete uğramayalım. Bu hainler, bizim dini, İslami ve milli kavramlarımızın içini boşalttılar. İşte bu hain çetede bizim İslami kavramlarımızı, bizim milli kavramlarımızın çoğunu asıl anlamlarından koparıp başka anlamlara çektiler. Bunu yaparken zihinlerimizi boşalmak istediler, ruhumuzu teslim almak istediler, imanımızı zayıflatmak istediler ve bizi batılı güçlerin, hainlerin birer piyonu haline getirmek istediler. Ama Allah’a şükürler olsun ki, birçok olayda olduğu gibi 15 Temmuz’da da rabbimiz bunu vesile kılarak hepimize tekrar kavramların asıl anlamlarını, asıl anlamamız gerekeni, asıl inancı bir kez daha bize hatırlattı” ifadelerini kullandı.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal