“Çözüm arayışlarımız devam ediyor”

Gerekli şartları sağlayamadığı halde 2016 yılında hal kayıt sisteminden düşürülme tehlikesiyle yer sorununu gündeme getiren hal esnafının sorunlarına ilişkin katıldığı bir toplantıda konuşan Başkan Barakazi, problemin farkında olduklarını ve çözüm arayışlarının devam ettiğini söyledi.

 

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (Bingöl TSO) olağan Meclis toplantısına katıldı.

 

Bingöl Tanıtım Günleri için bilgilendirmenin yapıldığı toplantıda konuşan Başkan Barakazi, hal esnafının yaşadığı yer sorununa ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

Barakazi, Sebze ve meyve hali, gıda toptancıları ve mobilyacıların yaşadığı yer problemine ilişkin: “Problemin farkındayız ve çözüm arayışlarımız devam ediyor. Özellikle orman vasfını yitirmiş arazilerinin 2-B kapsamında kullanıma açılması, Askeriyeye ait şehrin içerisinde kalmış olan kısmın Ticari Alan olarak kullanıma açılması için gerekli girişimlerde bulunduk ve ilgili Bakanlıklar düzeyinde çalışmalarımız devam ediyor. Bu problemleri Kalkınma Bakanımız ile de sürekli görüşerek çözmeye çalışıyoruz. Fakat çözümün tek tarafı biz olmadığımız için herhangi bir takvim veremiyor ve bu konuda söz veremiyorum. Fakat aciliyet arzeden İlimizin 2016 yılına kadar gerekli şartları sağlamaması durumunda kapanması söz konusu olan Bingöl Sebze ve Meyve Hali başta olmak üzere diğer aciliyet arzeden yer problemlerini çözmek için çalışmalar yapıyoruz" dedi.

 

KOMPLEKS ÖNERİSİ

Başkan Barakazi, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası tarafından “meyve ve sebze hali, gıda toptancıları, mobilyacılar, inşaat malzemeleri ve ilgili diğer sektörlerin bir arada olacağı bir kompleksin şehir dışında kurulması” önerisine sıcak baktıklarını ifade etti.

Toplantının ardından Bingöl TSO şeref defterini imzalayan Başkan Barakazi: “İlimizin gelişimine, ticaret ve sanayisine yön veren Bingöl TSO’nun meclis ve yönetim kurulu başkanlarına ve üyelerine davetlerinden ve çalışmalarından ötürü teşekkür ederim” dedi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal