Cesaretiniz Ümmet İçin Bir Umuttur!

Bingöl Belediye Başkanı Yücel BARAKAZİ, "Bizleri eğilmez, bükülmez bir şekilde ayakta tutmayı sağlayan Bingöl halkının coşkulu ve cesur duruşudur" dedi.

Bingöl’de binlerce kişi, darbe girişimine gece boyunca Bingöl'den tepki gösterdi. AK Parti İl Teşkilatı'nın çağrısıyla parti binası önünde toplanan binlerce vatandaş sloganlar atarak AK Parti hükümetinin yanında olduklarını vurguladı.

Darbe girişiminin ardından açıklama yapan AK Partili Bingöl Belediye Başkanı Yücel BARAKAZİ, Bingöl  halkına gösterdikleri dik duruştan dolayı teşekkür etti. Barakazi, şunları kaydetti: "Ülkemizde hainler maalesef her yere sızmış ve askerin içine sızan bazı hainlerin ülkeye, insanlığa ve demokrasimize karşı geçmiş alışkanlıklarını yerine getirmek için harekete başladılar. Ama ilk defa ülkemizde her türlü siyasi partiye sahip kadını çocuğu genci yaşlısı hepsi sokaklara dökülerek demokrasiye sahip çıkıyorum demenin cesaretini gösterdiler. Ben belediye başkanı olarak bir çok mitinglere katıldım ama dün gece boyunca Bingöl'de meydanları hınca hınç dolduran insanları görünce bu ülkeye kimsenin bir şey yapamayacağının kararını verdim. Siyasi partilerimizin tamamı demokrasiye sahip çıkabilmek için müthiş bir beraberlik sergilediler. 

Cumhurbaşkanımız, liderimiz her zaman ki o kararlı duruşunu tekrar göstererek vatandaşlara doğru mesajları verdi ve bizleri eğilmez, bükülmez bir şekilde ayakta tutmayı sağladı. Hem Başbakanımızın hem hükümetimizin müthiş bir kararlılık sergilediğinin hep beraber şahidiyiz. Böyle bir duruşa sahip bir halkın seçilmiş belediye başkanı olmaktan gurur duyuyorum. Konuşmasının devamında islam tarihinden ve cumhuriyet tarihinden darbe örnekleri vererek Müslüman bir halkın darbelerden dolayı yaşadıkları mağduriyetlerini anlatan BARAKAZİ; darbecilere karşı sergilenen bu coşkulu duruşun sadece Bingöllülere değil bütün islam alemine bütün mazlumlara bütün insanlığa güç verdiğini söyledi. Demokrasimize yapılan bu darbenin nöbeti boyunca miting alanındaki vatandaşlarımızın kumanyalarının belediyece dağıtılacağının altını çizen BARAKAZİ, toplu taşıma araçlarının da ücretsiz taşıma yapacaklarını kaydetti.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal