BÜYÜK ZAFER'İN 95. YILDÖNÜMÜ

Barakazi: “İstiklal mücadelemizi zaferle tamamladığımız tarih olan 30 Ağustos, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu gurur günümüzdür.”

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95. yıl dönümü nedeni ile yazılı bir açıklama yaptı.

30 Ağustos 1922'de milletimizin, hiç kimseye boyun eğmeyeceğini ve herhangi bir farklı medeniyetin egemenliğini kabul etmeyeceğini tüm dünyaya ilan ettiğini belirten Barakazi: “Bu zafer; vatanımızı yok etmeye çalışan işgal güçlerinin tüm baskılarına, milletimizin yaşadığı yoksulluğa ve buna benzer nice zorluğa rağmen aziz milletimizin milli birlik ve beraberlik duygusuyla Ay Yıldızlı şanlı bayrağımızı ve vatanımızı korumak için verdiği destansı bir mücadelenin adıdır” dedi.

“Anadolu topraklarının anavatan olarak yeniden kabulü anlamına gelen Büyük Zafer'in 95. Yıldönümünü milletimizin birlik ve beraberliğiyle birlikte gurur içerisinde kutluyoruz” diyen Başkan Barakazi; “Aziz milletimiz, kahraman ordusuyla tek bir yürek halinde verdiği bu zorlu mücadele sonucunda elde ettiği barış ve huzur ortamını koruyarak, çağdaş uygarlık yolunda yürümeye devam etmektir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyor, Mustafa Kemal Atatürk'ü ve aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum" diye konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal