‘Bingöl’ün yatırımlarını takip edeceğim’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bingöl’e 12 yılda 7.5 milyar (katrilyon) TL yatırım yapıldığını söyleyerek, Bingöl’ün yatırımlarını kendisinin bizzat takip ettiğini ifade etti.

 

Özel uçak ‘ANA’ ile Ankara’dan Bingöl’e gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Bingöl Havalimanı’nda karşılama töreni düzenlendi. Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan da eşlik etti.

 

Cumhurbaşkanlığı sıfatıyla ilk defa Bingöl’e gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk olarak valilik ziyaretinde bulundu. İl Valisi Yavuz Selim Köşger, 49’uncu Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Aygün, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı Celal Aygün ve resmi kurum müdürleri tarafından karşılanan Erdoğan valilik makamına geçti. Erdoğan’ın valilik ziyareti basına kapalı olarak gerçekleşti.

 

PTT Kavşağı’nda gerçekleşen ‘Cumhurbaşkanı Bingöllülerle Buluşuyor’ adlı programda Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger ve Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi birer konuşma yaptı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, PTT Kavşağı’nda yaptığı konuşmada tüm Bingöl’e selamlarını ileterek, “Bingöl’ün bizim kalbimizde, bizim gönlümüzde çok ayrı bir yeri var. Bingöl, bir vefa şehridir. Bingöl, ilim, irfan, medeniyet şehridir. Bingöl demek, demokrasiye sahip çıkmak, kardeşliğe sahip çıkmak, ülkesine, bayrağına, kadim değerlerine sahip çıkmak demektir” dedi.

 

Bingöllülerin 12 Eylül askeri darbesi sonrasında, Anayasa oylamasında en yüksek “Hayır” oyu vererek tarih yazdıklarını, 2010 yılı Anayasa halk oylamasında ise, Türkiye’deki en yüksek “Evet” oyu veren illerimizden biri olarak yine tarih yazdıklarını bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “12 yıl boyunca, demokrasi mücadelemize sahip çıkarak kadirşinaslığınızı gösterdiniz” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de, yüzde 65 gibi Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir oyla, Bingöl bizi bağrına bastı. Bu desteğiniz için de şükranlarımı sunuyorum. Terör ve fitne tohumları, Bingöl’ün manevi harcı kuvvetli topraklarında, hamdolsun hiçbir zaman kök salmadı. Türkiye’nin en kritik dönemlerinde Bingöllü kardeşlerim safını hep milletten yana, millî iradeden yana seçti. Allah sizlerden razı olsun.”

 

Erdoğan, Bingöl’e 12 yılda 7.5 milyar (katrilyon) TL yatırım yapıldığını söyleyerek, Bingöl’ün yatırımlarını kendisinin bizzat takip ettiğini sözlerine ekledi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal