Bingöl’den Erdoğan`a Destek

Aralarında Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin de bulunduğu kalabalık bir grup, Ziraat Bankası Bingöl Şubesi’ne gelerek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a bağış desteğinde bulundu.

 

Bingöl'deki temaslarını sürdüren Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, AK Parti İl Başkanı Yusuf Coşkun, parti ve teşkilatı ve vatandaşlarla birlikte Ziraat Bankası Bingöl Şubesi'ne giderek, Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim çalışmalarında kullanması için açılan banka hesabına bağışta bulundu.

 

Bağış öncesi basın açıklaması yapan Bakan Yılmaz, “Halkımız ilk defa doğrudan Cumhurbaşkanını seçmiş olacak. Şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Bu seçimler tarihi seçimler gerçekten. Halkın iradesinin yönetimi çok daha güçlü yansıtan seçimler. Geçmişte vesayet rejimine araç olarak kullanan, zaman zaman krizlerin yaşandığı bir makamı halk kendi iradesiyle dolduracak. Böylece Türkiye'de yeni bir dönem başlayacak. Biz buna yeni Türkiye diyoruz. Demokrasisiyle, ekonomisiyle, sosyal politikalarıyla, dış politikalarıyla Türkiye yeniden inşa ediliyor. 10 Ağustos'tan sonra bu inşa süreci çok daha güçlü bir şekilde devam edecek” dedi.

 

Çözüm süreci, yeni anayasa ve 2023 hedeflerinin yeni dönemde çok daha güçlü bir şekilde ülkenin gündemine geleceğini ifade eden Bakan Yılmaz, “Güçlü bir Cumhurbaşkanı, güçlü bir hükumet el ele 2023'e hep birlikte yürüyeceğiz inşallah. Biz de Başbakanımız, 12. Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'a destek amacıyla buradayız. Gönüllü arkadaşlarımız ile birlikte gönüllü bağış yapacağız. Kampanyayı başlatıyoruz inşallah Bingöl parasal miktarda demiyorum ama sayı, isim itibarıyla çok büyük destek verecek. Teşkilat olarak biz buna öncülük yapıyoruz. Başbakanımızın bu memlekete çok büyük hizmetleri oldu. Türkiye'nin değişimine, dönüşümüne liderlik yapmış bir insan. Demokraside çok köklü adımlar atmış, çözüm sürecini başlatmış, ekonomimizi çok farklı yerlere getirmiş bir insana millet olarak en büyük desteği vereceğiz. Güçlü bir şekilde de birinci turda Allah'ın izniyle Başbakanımızı Cumhurbaşkanı olarak göreceğiz. Ben inanıyorum ki Başbakanımıza sadece AK Parti'liler değil, bu memlekete hizmet edenlere gönül veren, takdir eden herkes bu seçimde destek verecektir. Bu bir yerel seçim değil, genel seçim değil, Cumhurbaşkanlığı seçimidir. Başbakanımıza gönül veren değişik partilerden de çok sayıda insan olduğunu biliyoruz. Onlarında katkısıyla inşallah Bingöl'de çok güçlü bir şekilde Recep Tayyip Erdoğan mührünü sandıklara basacağız. Bingöl'den önde gelen illerden biri olacak” şeklinde konuştu.

 

Yapılan konuşmaların ardından banka gişesine giden Bakan Yılmaz ve beraberindekiler, Erdoğan için bağışta bulundu.

Anket

Web sitemizi beğendiniz mi?

Evet
Hayır
Normal