BİNGÖLDE TERÖRE LANET YAĞDI

Bingöl’de bir araya gelen binlerce vatandaşımız, dev Türk Bayrakları açarak terör örgütü PKK’yı lanetledi.

Valilik binası önünde toplanan ve ellerinde Türk Bayrakları bulunan binlerce kişi, ‘teröre lanet, şehitlere saygı’ yürüyüşü düzenledi. Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yürüyüş, valilik önünden başlayarak Genç Caddesi üzerindeki Demokrasi Meydanı’nda son buldu.

“EMELLERİNE ULAŞAMAYACAKLAR”

Tan, “PKK, FETÖ, DAEŞ, DHKPC gibi bu ülkeye musallat olmuş terör örgütlerinin yuları bir merkezin elinde olup her biri küresel üst aklın birer piyonudurlar, ambalajları farklı olsa da taşıdıkları ürün, yönetildikleri el aynıdır. Ümmetin umudu ve son kalesini ve de kalenin muhafızı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmeden emellerine ulaşamayacaklarını bilen küresel kirli akıl, tüm gücüyle saldırmaktadır. Görülmektedir ki, Türkiye Cumhuriyeti ile ve Türk milleti ile hesabı olanlar dört bir koldan saldırıyor. Bu devlet, bizim en değerli varlığımız. Bu devlete sahip çıkmak da her Türk vatandaşının asli görevidir.” dedi.

“MİLLETİMİZ BÜYÜK BİR MİLLETTİR”

“Gün;  yaşadığımız acı ve öfke ile sağduyumuzu kaybetme değil; Gün;  birlik, beraberlik ve soğukkanlılıkla terörün kökünü kazıyacak adımları atma günüdür.” Diyen Tan, şunları söyledi: “Milletimiz büyük bir millettir. Büyüklüğümüzü vakur duruşumuzla, olaylara gerçekçi yaklaşımımızla göstereceğiz. Ülkemizdeki eli kanlı terör örgütlerinin dış mihraklar ve devletler tarafından desteklendiği bilinen bir gerçektir. İnsanlığa sığmayan, hiçbir haklı gerekçesi olamayacak, hain saldırıların taşeronları da failleri de bellidir. Bu ülkenin, kahramanları da, hainleri de bellidir. Bizler, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Bu ülkeyi, atalarımız canlarını vererek ve aziz kanlarını dökerek vatan yapmışlar ve bize emanet etmişlerdir.”

“DEVLETİMİZİ YIKAMAYACAKSINIZ”

Terörün asla emeline ulaşamayacağını vurgulayan Tan, şunları söyledi: “Biz de diyoruz ki! Topunuz gelin, bütün güçlerinizle gelin. Başaramayacaksınız, milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, Bu halka boyunduruk vuramayacaksınız. STK’lar ve Meslek Odaları olarak devletimizin ve milletimizin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ve yine diyoruz ki, sahipsiz vatanın batması haktır, siz sahip çıkarsanız bu vatan batmayacaktır. Vatanına sahip çıkan siz yiğit kardeşlerime selam olsun. Son olarak, günümüze kadar şehit olan polislerimize, askerlerimize ve korucularımıza Allah’tan rahmet diliyoruz.”

 

Mitinge, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen,  STK temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal