Bingöl’de ‘Temiz Çevrem’ Kampanyası

Bingöl’de ‘Temiz Çevrem’ Kampanyası kapsamında, şehir merkezinde çevre temizliği yapıldı.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, çevre yönetimi faaliyetlerinin devam etmesine yönelik toplumun bilinçlendirilmesine ilişkin başlatılan ‘Temiz Çevrem’ kampanyasına Bingöl Belediyesi de destek verdi.

 

Kampanyaya 30 personel, 4 araçla destek veren belediye ekipleri, Cadde ve Sokaklarda çevre temizliği yaptı.

 

‘Daha Temiz Bir Bingöl İçin’ bu tür çalışmalara destek vereceklerini ifade eden Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Hepimiz, sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahibiz. Vatandaşlarımızın daha sağlıklı bir çevrede yaşamalarını mümkün kılmak amacıyla çevreyi geliştirmek, korumak ve kirlenmesini önlemek hepimizin görevidir. ‘Temiz Çevrem’ projesine de destek vererek, şehrimizin bu anlamlı projelerle birlikte daha yaşanabilir kent konumuna geleceğine inanıyorum. Toplumsal anlamda temiz çevrenin önemli olduğu bilincini vatandaşlar arasında yaygınlaştırılması adına bu tür projelerin devam etmesini diliyorum. Çevre temizliği için duyarlı olmak, çevremizi kirletmemek önceliğimiz olmalıdır.

Temiz bir çevre, Temiz bir Bingöl hepimiz için önemli. Çöp dökme saatlerine vatandaşlarımızın uymasını istiyoruz” diye konuştu.

 

Kampanya kapsamında, sokaklar, parklar ve çarşı merkezi gibi ortak kullanım alanlarında belediyenin rutin faaliyetleri dışında temizlik çalışması yapıldı.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal