BİNGÖL TARİHİNDE BİR İLK ÜCRETSİZ YAMAÇ PARAŞÜTÜ KURSU

Bingöl Belediyesi ve Türk Hava Kurumu Bingöl Şube Başkanlığı işbirliğiyle düzenlenen, Bingöl tarihinde bir ilk olan ücretsiz ‘Yamaç Paraşütü’ kursuna kayıtlar devam ediyor.


Bingöl Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü ve Türk Hava Kurumu Bingöl Şube Başkanlığı işbirliğiyle 03-16 Nisan 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan Yamaç Paraşütü kursuna kayıtlar devam ediyor. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere, Türk Hava Kurumu onaylı yamaç paraşütü P2 belgesi verileceği bildirildi.


Bingöl tarihinde bir ilk olan Yamaç Paraşütü kursu hakkında bilgi veren Başkan Barakazi, “Bingöl, dağlarıyla yamaç paraşütü için çok uygun. İlimizin tanıtımına da katkı sağlayan Yamaç Paraşütü kursuyla doğa sporlarının merkezi haline gelecektir. Bingöl tarihinde bir ilk olan Yamaç Paraşütü kursumuzla uçmak hayal olmaktan çıkacaktır. Bilhassa doğa sporlarına ilgi duyan vatandaşlarımız, yamaç paraşütü kursumuza yoğun ilgi göstereceklerine inanıyorum. Türk Hava Kurumu ile benzer işbirliğimiz devam edecektir” ifadelerini kullandı.


Belediyenin Proje biriminden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: “Yamaç Paraşütü kursuna başvurmak isteyenler, Veysel Belgin Gençlik Merkezi’nde yer alan Bingöl Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü birimine kayıt yapabilirler. 31 Mart 2017 Cuma mesai bitimine kadar kayıtlar alınacaktır. 03-16 Nisan 2017 tarihlerinde teorik ve uygulamalı eğitimler verilecektir. Bingöl Yamaç bölgesinde bulunan dağlarda, kursiyerler uygulamalı eğitimler alacaklar. 14 günlük eğitimin sonunda, başarılı kursiyerlere, Türk Hava Kurumu onaylı yamaç paraşütü P2 belgesi verilecektir. Kontenjanların sınırlı olduğu yamaç paraşütü kursumuz ücretsizdir.”

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal