BİNGÖL HESAREK KAYAK TESİSLERİ, TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR TARAFINDAN KAYAKSEVERLERİ BEKLİYOR.

Kalkınma Eski Bakanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet YILMAZ, Vali Yavuz Selim KÖŞGER, Belediye Başkanımız Yücel BARAKAZİ geçen yıl faaliyete giren Bingöl Hesarek Kayak Merkezinde incelemelerde bulundu.
 
 
Bir süre kayak yapan Kalkınma Eski Bakanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet YILMAZ, daha sonra basına açıklamalarda bulundu. Hesarek Kayak Tesislerinin çok önemli bir yatırım olduğunu dile getiren YILMAZ: “Ciddi kaynak ayrılarak yapılan kayak tesislerinin binası, pistleri, telesiyeji ve teleskisi ile çok güzel bir yatırım oldu. O günkü kısıtlı imkanlarla yapılmış yerlerde çocuklarımız milli kayakçı olmuşlardı. İnanıyorum ki imkanları daha çok geniş olan, çok daha uzun süre kayak imkanı veren bu kayak tesisimizden de yeni milli sporcularımız yetişecektir. Bingöl'den yetişen bazı kayakçılar, diğer kayak merkezlerinde eğitmenlik yapıyor, Hesarek Kayak Tesislerimiz sayesinde onlar da geri dönerek buradaki gençleri eğitecek, böylece Bingöl kayak sporunda çok farklı bir yere gelecektir” dedi.
 
Hesarek Kayak Tesislerinin, Türkiye’nin en önemli kaynak merkezlerinden biri olduğunu belirten YILMAZ: “Bingöl merkezden insanlarımız hafta sonları rahatlıkla artık buraya gelip kayak yapma imkanına sahipler. Kayak yapmasalar bile karda bir takım sosyal faaliyetler yapma imkanı var. Burada yatılı bir şekilde 70'e yakın insanın gecelemesi de mümkün. Önümüzdeki yıllarda özel sektörün de buraya gelip yeni konaklama tesisleri inşa etmesiyle burası çok daha farklı bir hale gelecek. Diğer taraftan buradaki pisti geliştirmeye devam edeceğiz. Bu ek yatırımlarla Bingöl Hesarek Kayak Tesisleri, Türkiye'nin en önde gelen kayak tesislerinden bir haline gelecektir. Tesisimiz mevcut haliyle de Türkiye'nin en önemli kayak merkezlerinden biridir” dedi.
 
Hesarek Kayak Tesislerinin, Türkiye’nin dört bir yanından kayakseverleri beklediğini dile getiren YILMAZ: “Burası sadece Bingöllülerin değil, bütün Türkiye'den, çevre illerimizden insanları da buraya davet ediyorum. Bingöllüler adına davet ediyorum, gelsinler, bu güzelliklerden istifade etsinler. Tabiat anlamında Bingölümüzün çok güzellikleri var. Türkiye'nin en huzurlu illerinden biridir. Geçen sene TÜİK verilerine hangi il daha huzurlu diye ölçüm yapılmıştı. Bingöl en huzurlu 20. il arasında çıkmıştı. İleride çok daha huzurlu günlerde kardeşliğimizin pekiştiği, demokrasinin daha iyi bir şekilde yaşandığı, sosyal hayatın daha canlı olduğu bir ortamda bu tesislerimiz de çok daha verimli hizmet vereceklerdir” dedi.
 
Yapılan düzenlemeler ile acemi kayak pistinde bir süre kayak yapan YILMAZ: “Dünyanın en güzel sporlarından bir kayaktır. Ama tabi biraz eğitim almanız gerekiyor. Ben acemi bir kayakçıyım. Buna rağmen çok zevk aldığımı söyleyebilirim. Acemi pistlerinde biraz daha çalışarak, kendimi geliştireceğim. Ama yapan bilir gerçekten çok zevkli bir spor” dedi. Programda kayakseverlere Bingöl Belediyesi tarafından sucuk ekmek ikram edildi.
 
Programa Kalkınma Eski Bakanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet YILMAZ ve Vali Yavuz Selim KÖŞGER, Bingöl Belediye Başkanı Yücel BARAKAZİ, Bingöl Belediye Başkan Yardımcıları Halim SUGÜ ve Ragıp ATALA, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan BAYER, İl Emniyet Müdürü Metin AKAY, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal ARIKAN ile ilgili yetkililer katıldı.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal